شفر: باشگاه استقلال با همه بازیکنان مورد نظرم مذاکره می کند

تهران - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران گفت: باشگاه آماده است که هر لحظه با بازیکنان مورد نظرم مذاکره کند.

به گزارش ایرنا از باشگاه استقلال، وینفرد شفر روز پنجشنبه در حاشیه اردوی آبی پوشان اظهار داشت: امروز نخستین بازی دوستانه خود را برابر ماریبور اسلوونی داریم که به طور مرتب در مسابقات اروپایی حضور دارد. 2 روز بعد یک بازی دوستانه دیگر داریم و در نهایت به آلمان سفر می کنیم تا یک بازی دوستانه قبل از سفر به تهران داشته باشیم.
وی ادامه داد: امیدوارم مدیر عامل و اعضای هیات مدیره نیز در سفر به آلمان، تیم را همراهی کنند. این موضوع برای استقلال مهم است زیرا شروعی است و می تواند همکاری در رده های آکادمی و تیم های پایه ای باشگاه استقلال و تیم های اروپایی را پایه گذاری کند. برای آینده به این موضوع نیاز داریم و کارلسروهه یک شروع خوب برای ما خواهد بود.
شفر خاطرنشان کرد: در صحبتی که با مدیر عامل داشتم، به این جمع بندی رسیدیم که استقلال باید باشگاه شماره یک در توسعه فوتبال پایه باشد و در آینده به این موضوع نیاز داریم و این اتفاق اولین گام برای پیشرفت در کارهای آکادمی است.
وی درباره شرایط تمرینات استقلال گفت: آغاز تمرینات بی اشکال نبود اما قابل پیش بینی بود. معمولا در هر کاری مشکلاتی پیش می آید اما استقلال در برابر این مشکلات نگرانی ندارد.
سرمربی استقلال اظهار داشت: بسیار با اعتماد به نفس و خونسرد هستیم. بعد از پایان فصل گذشته هر روز با مسئولان باشگاه صحبت کردیم. به ویژه با پندار توفیقی که مسئولیت مذاکره با بازیکنان را داشت نیز در ارتباط بودیم. لیست بازیکنان مورد نظرم را به باشگاه ارائه کردم و توفیقی نیز با همه آنها در ارتباط بود و کار خودش را خیلی خوب، سریع و به موقع در خصوص جذب بازیکنان انجام داد.
شفر خاطرنشان کرد: البته متاسفانه نشد تمام بازیکنان مد نظر را جذب کنیم و این موضوع طبیعی بود. برخی از آنها به اروپا رفتند، برخی به باشگاه دیگری رفتند و برخی دیگر نیز موفق نشدند رضایت نامه خود را از باشگاهی که با آن قرارداد دارند، بگیرند. اما یک سری بازیکن جوان هم جذب کردیم و تا الان من از این روند خوشحال و راضی هستم.
وی ادامه داد: وقتی جذب تعدادی از بازیکنان به مشکل خورد، باشگاه به من پیشنهاداتی را ارائه کرد که بعد از بررسی، موافقت خود را اعلام کردم. میثم تیموری که یک بازیکن بسیار خوب و با شخصیت فردی بالا است و مرتضی آقاخان هم که بازیکن خوبی است باید در تست پزشکی شرکت کنند و سلامت آنها مانند همه بازیکنان جدید و با تجربه در این تست ها تایید شود. این یک روال کاری استاندارد و طبیعی است که همیشه اجرا می شود. حتی رونالدو بزرگ با جایگاهی که در فوتبال اروپا دارد، به آلمان رفت و تمام تست های پزشکی را پشت سر گذاشت تا به یوونتوس منتقل شود.
شفر گفت: هنوز نقل و انتقالات باشگاه تمام نشده و راجع به این موضوع با باشگاه به توافق رسیدم. بازیکنان دیگری نیاز داریم و باشگاه هر لحظه با هر بازیکنی که من بخواهم مذاکره می کند. اگر می خواهیم موفقیت بیشتر و تیم قدرتمندی داشته باشیم، شاید لازم باشد جای خالی برخی از بازیکنان را با بازیکنانی پر کنیم که خارجی باشند؛ مانند کاری که سایر تیم های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا انجام می دهند.
وی اظهار داشت: انتظار دارم که مشکلات مالی تا هفته آینده برطرف شود. می خواهیم فصل جدید را بدون آنکه تمرکز استقلال از بین برود، آغاز کنیم. این موضوع چیزی است که هواداران و مجموعه استقلال، بازیکنان، کادرفنی، هیات مدیره و مدیریت باشگاه استحقاق آن را دارند، به خصوص بعد از کار بسیار سخت و موفقیت های خوب در فصل گذشته.
وی ادامه داد: یک مقدار نگران ادبیات تهاجمی عده ای در شبکه های اجتماعی هستم. هفته گذشته در اینستاگرامم نوشتم که باید کنار هم باشیم. هیچکس نباید بین باشگاه و هواداران فاصله ایجاد کند. همه تیم، کادر فنی، مدیریت باشگاه و هواداران باید یک دل و متحد باشد. از اینکه برخی ها غیر منصفانه بازیکنانم را نقد می کنند، ناراحتم. شایعه و دروغ درباره آنها مطرح می کنند. این مهم نیست که بازیکنان هنوز در تیم ما هستند یا به تیم جدیدی رفتند.
شفر اظهار داشت: تیم فوق العاده ای داریم و هر کسی که فصل گذشته در استقلال بود، با تمام تلاش و در شرایط بسیار سخت کار خوبی انجام داد و تلاش خود را کرد. نکات دیگری نیز وجود دارد که من و مدیران باشگاه باید پشت درهای بسته درباره آن صحبت کنیم. به امید موفقیت استقلال بزرگ.
ورزشی ** 2024 *1569

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال