ربیعی: اقتصاد کشور تحت تاثیر سیاست های بین المللی است

شهرکرد - ایرنا - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت که اقتصاد کشور اکنون با ترکیبی از سیاست های بین المللی آمریکا و پدیده سوداگری داخلی مواجه است.

به گزارش ایرنا، علی ربیعی روز پنجشنبه در جمع فعالان اقتصادی شهرستان بروجن استان چهارمحال و بختیاری افزود: این در حالی است که برای مهار چنین وضعیتی، دولت به دنبال ثبات در اقتصاد کلان کشور است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد ثبات اقتصادی، بین المللی کردن اقتصاد و فضای امن برای سرمایه گذار را از مهمترین سیاست های دولت یازدهم و دوازدهم برشمرد و گفت: یک قلدر بین المللی به اسم ترامپ با سیاست های نسجیده خود دنیا را با بحران مواجه کرده و ایران نیز از این شرایط تاثیر پذیرفته است.
وی ادامه داد: حمایت از تولید، ممنوعیت ورود برخی کالاهای وارداتی، فقر زدایی، گره گشایی از کار و مشکل صنایع و حمایت منطقی از سرمایه گذار از دیگر سیاست های دولت برای سامان دادن به وضعیت اقتصادی کشور در شرایط کنونی است.
ربیعی تاکید کرد: اجازه نخواهیم داد شرایط کنونی اقتصادی تاثیر ژرف و اساسی بر زندگی مردم بگذارد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به پدیده سوداگری در کشور گفت: ما بیشترین لطمه و آسیب را از سوداگرانی خورده ایم که با تزریق نقدینگی خود به بازار سکه و ارز اقتصاد کشور را تحت تاثیر قرار داده اند.
ربیعی بیان کرد: در مقابل این سوداگران؛ کارآفرینان و عناصر تولید قرار دارند که می توانند با کار و تلاش و ایده های خود در ساماندهی این شرایط کمک شایسته و بسزایی به دولت کنند.
وی با اشاره به مشکلات جامعه کارگری کشور اظهار داشت: قبول داریم که وضع زندگی کارگران خوب نیست اما با در پیش گرفتن سیاست حفظ قدرت خرید این قشر تلاش داریم از فشارهای وارده بر آنان بکاهیم.
وی افزود: با همدلی، خیر و صلاح همگانی و درک و فهم شرایط موجود می توان از این وضعیت نیز به سلامت گذر و ثبات در اقتصاد کشور برقرار کرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از روز گذشته به همراه تعدادی از معاونان و روسای سازمان های زیرمجموعه در سفری دو روزه به لردگان، بروجن، اردل، فارسان و شهرکرد در نشست های شورای اشتغال این شهرستان ها شرکت کرد.
7363/6021

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال