عضو هیات علمی پژوهشکده ورزش:

تشکیل شورای عالی ورزش منجر به تکمیل زیرساخت ها می شود

تهران - ایرنا - عضو هیات علمی پژوهشکده ورزش گفت: تشکیل شورای عالی ورزش سبب هم افزایی بین وزارتخانه های مختلف می شود و توسعه امکانات و تکمیل زیرساخت ها را به صورت تخصصی به همراه خواهد داشت.

«محسن اسمعیلی» روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا با بیان اینکه توسعه نامتوازن ورزش نتیجه عوامل مختلفی است، افزود: چنانچه بخواهم به حضور ورزشکاران چند استان خاص در کاروان های ورزشی ایران و محرومیت بقیه استانها اشاره داشته باشم، باید دلیل این کار را در 2 بخش فنی و اقتصادی بررسی کنیم. در بخش فنی مربیان تراز اول و با دانش در استان های مختلف موجب پیشرفت ورزش در آن استان خواهند بود اما برخی از مناطق کشور از مربیان با دانش فنی بالا محرومند و این امر به ورزش آنها ضربه خواهد زد.
وی به نقش امکانات و فضای ورزشی در قهرمان پروری اشاره کرد و گفت: طرح آمایش ورزشی در کشور به خوبی اجرا نشده تا جایی که برخی از مناطق از امکانات و فضای ورزشی بی بهره اند. اما برخی دیگر از استان ها در تلاشند تا همه رشته های ورزشی را توسعه دهند و بیش از 50 هیات ورزشی دارند. شاید در نگاه نخست توسعه تمام رشته ها امری مثبت تلقی شود اما امکانات و تجهیزات موجود در استان ها، قابلیت توسعه تمام رشته های ورزشی را ندارد، لذا باید در این زمینه طرح آمایش ورزشی در دستور کار قرار گیرد.
اسمعیلی با بیان اینکه تنها فقر فنی و کمبود امکانات پیش روی استان های محروم قرار ندارد بلکه مشکلات اقتصادی استان و توسعه نیافتگی آنها نیز بر شکوفایی رشته های مختلف ورزشی تاثیر گذار است، گفت: زمانی که تیم های مختلف ورزشی نتوانند برای حضور در مسابقات کشوری، اسپانسر مالی جذب کنند بدون شک حضور آنان در این مسابقات در هاله ای از ابهام است. عدم حضور در مسابقات ملی موجب می شود ورزشکاران این استان ها، مسابقه با حریفان قدر را تجربه نکنند. حضور نیافتن در جشنواره های ورزشی کشور موجب خواهد شد ظرفیت و توانایی ورزشکاران این استان ها دیده نشود.
عضو هیات علمی پژوهشکده ورزش در ادامه اظهار داشت: مشارکت خانواده ها در ورزش و ارائه راهکاری برای دسترسی آسان و ارزان شهروندان به امکانات می تواند به خوبی به توسعه ورزش و تقویت بنیان خانواده کمک کند و در نهایت موجب افزایش نشاط اجتماعی باشد. برای محقق شدن این راهکار می بایست تغییر نگرش در ورزش به وجود آید تا جایی که برنامه ها و امکانات ورزشی استان به صورت مستمر پیگیری و شورای ورزش استان ها تشکیل شود.
او در پایان با اشاره به لزوم توجه به شورای عالی ورزش کشور گفت: تشکیل شورای عالی ورزش در سطح کلان کشور یک ضرورت است؛ این شورا مانند شورای عالی انقلاب فرهنگی و دیگر شوراهای تخصصی زیر نظر رییس جمهوری و دبیری وزیر مربوطه باید شکل بگیرد. با تشکیل شورای عالی ورزش هم افزایی بین وزارتخانه های مختلف شکل خواهد گرفت و توسعه امکانات و زیرساخت های ورزشی به صورت تخصصی در دستور کار قرار می گیرد.
ورزشی ** 2052**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال