نماینده مجلس:

ظرفیت های فرهنگی در غنی سازی اوقات فراغت استفاده نمی شود

تهران - ایرنا - نماینده مردم ملایر و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، گفت: ظرفیت‌ها و استعدادهای حوزه فرهنگ و هنر برای غنی کردن اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان در جامعه مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

احد آزادی خواه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: در کشور زیرساخت های خوبی در حوزه فرهنگ و هنر داریم. امروز بسیاری از سازمان ها، وزارتخانه ها یا دستگاه ها و نهادهای انقلابی ما اردوگاه های مناسبی دارند که می تواند در ایام تابستان در اختیار نوجوانان و جوانان قرار گیرد.
وی با معرفی استخرها، زمین های بازی و باشگاه های ورزشی دولتی به عنوان سرمایه کشور، افزود: این امکانات باید مخصوصا در فصل تابستان که فصل تعطیلی مدارس و دانشگاه ها است به عنوان یک شبکه در اختیار نوجوانان، جوانان، دانش آموزان و دانشجویان قرار گیرد تا بتوانند در اوقات فراغت از این امکانات استفاده کنند.
آزادی خواه افزود: آزمایشگاه های مراکز علمی و آموزشی هم که در تابستان مورد استفاده خاصی قرار نمی گیرد می تواند بخشی از اوقات فراغت نوجوانان و جوانان را سر و سامان بدهد.

** استفاده از یک میلیون معلم در اوقات فراغت
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: نزدیک به یک میلیون معلم داریم که در فصل تابستان سر کلاس نمی روند. آنان در واقع ثروت ها و سرمایه های معنوی ما هستند، معلمان و فرهنگیان که توانایی اداره کلاس را دارند و به اندیشه علم روز مسلح هستند می توانند به شکل دیگری در تابستان نیز فعالیت کنند.
آزادی خواه با اشاره به این که برخی معلمان در فصل تابستان به حرفه‌های دیگری مشغول می‌شوند، گفت: می‌ توانیم از وجود آنها برای غنی سازی اوقات فراغت فرزندان مان استفاده کنیم.

** غنی سازی اوقات فراغت در گرو استفاده از امکانات کشور
وی ادامه داد: به طور مثال برپایی اردوهای علمی در تابستان سبب می شود دانش آموزان در کنار معلمان سال‌های قبل خود اوقات لذت بخشی را بگذرانند و معلمان و دانش آموزان در فضایی صمیمی‌تری با هم ارتباط داشته باشند.
فراهنگ**1540** 9053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال