جشنواره ای که با هدف توجه به بازی های محلی برگزار می شود

تهران - ایرنا - رییس سازمان تربیت بدنی بسیج مستضعفین، گفت: مقام معظم رهبری تاکید فراوانی بر ورزش همگانی و توجه به بازی های بومی محلی داشتند و بر همین اساس جشنواره فرهنگی ورزشی بسیج با هدف احیاء این بازی ها در پایگاه ها و حوزه های بسیج سراسر کشور برگزار می شود.

«مهدی میرجلیلی» روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: حفظ ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی از رسالت های بسیج است که یکی از این دستاوردها، نیروی انسانی جوان و نوجوان به عنوان سرمایه های انقلاب است که در همین راستا جشنواره فرهنگی - ورزشی بسیج با هدف توجه به ارتقا سطح سلامت مردم، ایجاد شور و نشاط بین نسل جوان، مبارزه با فقر حرکتی و همچنین مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن برگزار خواهد شد.
میرجلیلی بیان داشت: با توجه به اینکه ورزش امروز گران شده و در دسترس همگان نیست، در این جشنواره با مهیا کردن امکانات انجام بازی های بومی محلی در محلات، فضای ورزشی ایجاد خواهد شد.
وی ادامه داد: بازی های طراحی شده برای گروه های سنی مختلف با محوریت مسجد از برنامه ها فصل تابستان و اوقات فراغت است.
رییس تربیت بدنی بسیج تصریح کرد: در فرایندی که برای برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی بازی های بومی محلی بسیج تعریف شده، با توجه به اینکه در هر محله یک پایگاه بسیج وجود دارد، مسوولان پایگاه، رشته ها و یا ورزش هایی را برگزار می کنند و برهمین اساس این رقابت ها در مرداد ماه با حضور تیم ها و نفرات برتر در سطح نواحی و شهرستان و در مهر ماه و در هفته تربیت بدنی در سطح استانی برگزار می شود.
وی ادامه داد: در ایام دهه فجر و در جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی، این رقابت ها به صورت کشوری در شش منطقه و در استان های فارس، لرستان، قم، زنجان، کرمان و سمنان برگزار می شود و مرحله نهایی رقابت ها اسفند امسال در تهران برگزار خواهد شد.
میرجلیلی گفت: جشنواره فرهنگی ورزشی بازی های بومی محلی بسیج از چهارشنبه هفته گذشته در پایگاه ها و حوزه های بسیج سراسر کشور آغاز شد. برای برگزاری این جشنواره فدراسیون های ورزش روستایی و بازی های بومی محلی و ورزش های همگانی نیز همکاری خوبی را داشتند.
وی یادآور شد: در این جشنواره پنج رشته فوتسال، پینگ پنگ، هفت سنگ، طناب کشی و رزمی در نظر گرفته شده اما استان های کشور می توانند با توجه به علاقمندی و اقبالی که در سایر رشته ها وجود دارد، رشته های دیگری را نیز برگزار کنند.
ورزشی**1067**1368

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال