ولایتی وارد مسکو شد

مسکو - ایرنا - علی‌ اکبر ولایتی مشاور امور بین ‌الملل مقام معظم رهبری، امروز ( چهارشنبه ) در راس هیاتی عالیرتبه وارد مسکو پایتخت روسیه شد.

به گزارش ایرنا، ولایتی طبق برنامه اعلام شده قرار است در این سفر با مقامات بلند پایه روسیه از جمله ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری دیدار و گفت و گو کند.
سخنرانی در باشگاه والدای و ملاقات با برخی وزرای روس از دیگر برنامه های سفر سه روزه ولایتی به روسیه است.
پیش از این بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه ایران با اشاره به تشریح دیدگاه ها و مواضع جمهوری اسلامی ایران برای سایر کشورها پس از خروج آمریکا از برجام تصریح کرد: پس از خطای راهبردی ترامپ و خروج از معاهده چندجانبه بین المللی برجام، جمهوری اسلامی ایران تصمیم گرفت با اعزام تعدادی از فرستادگان ویژه که حامل پیام مقامات عالیرتبه جمهوری اسلامی ایران هستند، دیدگاه ها و مواضع کشورمان را در قبال این رفتار خودخواهانه و خلاف موازین بین المللی امریکا برای سایر کشورها تشریح کند.
در حالی که علی اکبر ولایتی فرستاده ویژه مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری در مسکو حضور دارد، لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهوری به لاهه سفر کرده است و معصومه ابتکار معاون حوزه زنان رئیس جمهوری هم در مالزی بسر می برد. همچنین کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی به اروپا سفر کرده است.
سفر ولایتی و دیگر فرستادگان ویژه در حالی انجام می شود که رابین هوک رئیس گروه مذاکره کنندگان برجام وزارت خارجه آمریکا نیز تلاش می کند تا به کشورهای طرف توافق با ایران سفر و گفت وگو کند.
اروپام**1346**1590

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال