تردد از گمرک بیله سوار مغان 36 درصد افزایش یافت

اردبیل- ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: سه هزار گردشگر امسال در روز به طور میانگین از مرز بیله سوار مغان تردد کردند که در هم سنجی با زمان مشابه سال گذشته 36 درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، علی نواداد روز چهارشنبه در بازدید از گمرگ و پایانه مرزی بیله سوارمغان افزود: تردد مسافران که بیشتر آنها را اتباع جمهوری آذربایجان تشکیل می دهد امسال با شبانه روزی شدن فعالیت گمرک افزایش چشمگیری یافته است.
وی بیان کرد: میزان تردد وسایل نقلیه از پایانه مرزی بیله سوار نیز در سه ماهه نخست امسال 21 هزار دستگاه خودرو بوده که نسبت به مدت مشابه پارسال 42 درصد افزایش داشته است.
نواداد با اشاره به ساماندهی مسافران آذری در پایانه مرزی بیله سوار افزود: با این اقدام در کنار کاهش چشمگیر ناهنجاری ها و مشکلات، رضایتمندی مسافران خارجی افزایش یافته و با برنامه ریزی های انجام شده ارائه خدمات به گردشگران جمهوری آذربایجان در این گمرک تسهیل می شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل اظهار داشت: توسعه مرحله دوم پایانه مرزی بیله سوار در 6 هکتار و اعتبار 160 میلیارد ریال در حال تکمیل بوده که با راه اندازی آن اشتغال زایی و شتاب در امور مسافران و تجار در این بخش هموار خواهد شد.
بیله سوار مغان به عنوان تنها گمرک فعال بین المللی استان در 165 کیلومتری شمال اردبیل قرار دارد.
3006/6016

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال