23 هزار مدیر مدرسه سند توسعه فرهنگ نماز را فرا می گیرند

مشهد - ایرنا - مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: 23 هزار مدیر مدرسه در راستای اجرای بهتر سند جامع توسعه فرهنگ نماز، آموزش های لازم را فرا می گیرند.

به گزارش ایرنا محمدرضا مصیب زاده، سه شنبه در نخستین همایش هیات اندیشه ورزان در مشهد اظهار داشت: این سند به عنوان نخستین سند فرهنگی کشور از اهمیت بالایی برخوردار است و با هدف اجرای بهتر آن آموزش مدیران در قالب طرحی با عنوان طرح مبین در دستور کار قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه تعلیم قرآن تنها به دانش آموزان شرکت کننده در مسابقات قرآنی ختم نمی شود، افزود: وظیفه جریان سازی برای آموزش قرآنی به 13 میلیون دانش آموز کشور بر عهده ماست.
مصیب زاده افزود: در گام نخست اقدام به تشکیل هیات اندیشه ورز در سطح مدارس، استان ها و مناطق شده و تلاش داریم طرح ها و برنامه های جدید را ارائه کنیم.
وی گفت: در سال نخست فعالیت اداره کل قرآن و عترت وزارتخانه، بررسی طرح ها، در سال دوم تثبیت فعالیت ها، در سال سوم چاپ کتاب و تعیین محتوا، سال چهارم رساندن محتوا به دانش آموزان و در سال پنجم ارزیابی فعالیت ها انجام شده است.
مصیب زاده بیان کرد: سه اصل اساسی محور قرار دادن مدرسه، فراگیری در عین اثرگذاری و رونق مشارکت و مشارکت پذیری در دستور کار اداره کل قرآن و عترت و نماز قرار دارد.
وی در خصوص محورهای فعالیت قرآن، نماز و عترت به صورت مجزا اظهار داشت: برای اثرگذاری حوزه نماز در اجرایی کردن سند جامع توسعه فرهنگ نماز به عنوان نخستین سند فرهنگی کشور اهتمام ویژه داریم.
این مقام مسئول بیان کرد: در حوزه قرآن حفظ و نگهداری آیات قرآنی مدنظر است و در حوزه عترت نیز با اجرای طرح امام شناسی و چاپ 17 عنوان کتاب، فعالیت خوبی صورت گرفته است.
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش افزود: در راستای اقدامات تبلیغی و ترویجی، گردهمایی سراسری کارشناسان قرآن کشور برای نخستین بار در تاریخ آموزش و پرورش برگزار شد.
مدیرکل دفتر فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش نیز گفت: در حوزه اردویی تا کنون 160 هزار نفر از همکاران فرهنگی آموزش دیده اند که تا پایان شهریور 200 هزار نفر دیگر در این دوره ها شرکت می کنند.
محمد رمضانی به «سرود مدرسه برای هر مدرسه» اشاره کرد و افزود: متاسفانه زبان بومی و ملی بسیاری از استان ها به فراموشی سپرده شده که تلاش داریم با اجرای طرح «سرود مدرسه» از ادامه این روند جلوگیری کنیم.
وی با تاکید بر اهمیت تدریس تخصصی در کلاس درس، افزود: باید تمام معلمان در حوزه تدریس خود به صورت تخصصی انتخاب شوند.
نخستین همایش هیات اندیشه ورزان به میزبانی خراسان رضوی از 18 تیرماه آغاز شده که به مدت چهار روز ادامه دارد.
7496/5132

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال