عصر کتاب فرصتی برای شناسایی اهالی قلم شهرستان ها

تهران- ایرنا- مدیر عامل خانه کتاب گفت: خانه کتاب می تواند در قالب برنامه های «عصر کتاب» که به بزرگداشت اهالی فرهنگ و هنر اختصاص دارد، اهالی قلم استان ها و شهرستان ها را نیز شناسایی و معرفی کند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از خانه کتاب نیکنام حسینی‌پور در نشست هم‌اندیشی معاونان فرهنگی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مراکز استان‌ها با موضوع رویداد ‌های ترویج کتابخوانی، گفت: شناسایی مفاخر حوزه نشر در استان ها به منظور الگو سازی برای نسل جوان باید در دستور کار قرار بگیرد.
وی افزود: باید در خانه کتاب عمومی کردن فرهنگ «ایران تهران نیست» را به عنوان رویکرد مد نظر قرار دهیم و به همه استان ها توجه کنیم و اکثر ادارات کل هم این سیاست را دنبال می کنند.
حسینی پور به ضرورت نقد کتاب در جامعه اشاره کرد و گفت: دغدغه نقد کتاب درکشور کمرنگ شده و این باعث دیده نشدن کتاب ها می شود اما موسسه خانه کتاب این آمادگی را دارد که با همکاری ادارات کل ارشاد استان ها، موسسات انتشاراتی و موسسات فرهنگی از جلسات نقد، بررسی و رونمایی کتاب حمایت کند تا با این کار کتاب ها دیده شوند.
مدیر عامل خانه کتاب با اشاره به طرح های فصلی خانه کتاب، گفت: زیر ساخت های این طرح ها شامل «عیدانه، تابستانه و پائیزه کتاب» توسط خانه کتاب و با همکاری کتابفروشی ها انجام می شود و کتابفروشی هایی می توانند در این طرح ها مشارکت کنند که از طرف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مورد تائید باشند.
حسینی پور گفت: در طرح های گذشته، تعدادی از کتابفروشی ها دچار خطا شدند و امیدواریم ادارات کل ارشاد استان ها در بحث نظارت، حمایت و سیاستگذاری با ما همکاری کنند و اگر پیشنهاداتی در مورد این طرح ها دارن در میان بگذارند.
وی آموزش ناشران، نویسندگان، ویراستاران و کتابفروشان را از دیگر موضوعات مهم عنوان کرد و گفت: این نظر که کتابفروشان نیاز به آموزش ندارند درست نیست بلکه باید در حوزه بازاریابی و اقتصاد به آنها آموزش داد. ما آمادگی داریم در قالب اعزام استاد به استان های مختلف در امر آموزش حلقه های نشر همکاری کنیم.
فراهنگ**3009** 1701

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال