چهار هزار بهبود یافته اعتیاد در یک سال گذشته شاغل شدند

ساری - ایرنا - مدیرکل دفتر توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت که در یک سال گذشته افزون بر چهار هزار فرصت شغلی برای بهبود یافتگان از اعتیاد در کشور ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، محمد بیرجندی عصر چهارشنبه در همایش گفتمان سازی و اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در ساری افزود : یکی از مزیت های مهم اشتغال این افراد ، برخوردار شدنشان از بیمه است که امنیت شغلی را برای این افراد به دنبال خواهد داشت.
وی اشتغال زایی برای آسیب دیدگان از اعتیاد و بهبود یافتگان را از برنامه های مهم ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با همکاری مالی و اعتباری بانک و بنگاههای اقتصادی معرفی کرد و گفت که ستاد مبارزه با مواد مخدر مهار اعتیاد را در جامعه با مشارکت سازمان های مردم نهاد و اجرای طرح های توانمند سازی دنبال می کند.
بیرجندی اظهار داشت : واگذاری طرح های توانمند سازی و مهار اعتیاد به سازمان های مردم نهاد سبب شده است تا برنامه های پیشگیرانه مبارزه با مخدر و اعتیاد موفقیت بیشتری کسب کند.
وی افزود : طرح های پیشگیری از اعتیاد نیاز به کمک و مشارکت تمام بخش ها و گروهها و گفتمان سازی دارد و برای جلب مشارکت ها در این زمینه هم از بین بردن تضادها و به روز کردن اطلاعات با ایجاد زیرساخت های مناسب ضروری است .
وی رویکرد جدید ستاد مبارزه با مواد مخدر را اجتماعی کردن مبارزه با مواد افیونی دانست و ادامه داد : برخورداری از تخصص در حوزه مسئولیت و ایجاد فضای امید و نشاط و باورپذیری زیربنایی موفقیت در این عرصه است .
همایش گفتمان سازی و اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر با شرکت معاونان سیاسی و دبیران شورای مبارزه با مواد مخدر استان های مازندران، قزوین، البرز، تهران، قم، سمنان و گلستان و با حضور مدیران پیشگیری و مشارکت مردمی سازمان بهزیستی و ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در فرح آباد ساری برگزار شد.
6982/1654

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال