30 درصد مدارس کشور باید بازسازی شوند

شیراز- ایرنا- رئیس سازمان توسعه و نوسازی مدارس کشور در سفر به جهرم استان فارس اعلام کرد:براساس شناسنامه فنی 30 درصد مدارس کشور نیازمند بازسازی و نوسازی هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مهرالله رخشانی ‌مهر دوشنبه در بازدید از پروژه های مدرسه سازی جهرم افزود:شناسنامه فنی مدارس در سال82 تهیه شد که طبق آن از 107هزار مدرسه موجود در کشور70 درصد آن نیازمند بازسازی و مقاوم سازی بود که در برنامه چهارم و پنجم توسعه 4 هزار میلیارد تومان برای نوسازی این مدارس اختصاص یافت.
وی ادامه داد: هم اکنون نیز 30درصد مدارس کشورمان نیازمند بازسازی و مقاوم سازی هستند که امید است با تخصیص مبلغ مورد نیاز که در هر بخش متفاوت است در برنامه ششم بتوان این مدارس را مقاوم و بازسازی کرد.
معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش افزود: در آستانه 40سالگی انقلاب اسلامی می بایست وضعیت آموزش و پرورش شرایط مطلوب تری داشته باشد که اکنون در مقایسه با قبل از انقلاب پیشرفت خوبی در این زمینه داشته‌ ایم و در زمان حاضر نیز در کشور به ازای هر دانش آموز5.2 متر مربع فضای آموزشی داریم که استاندارد جهانی آن 8 مترمربع است.
وی گفت: مدارس چند شیفت در کشور نداریم و تعداد مدارس دو شیفت نیز در مقایسه با دهه 70و80 بسیار کاهش یافته است.
رخشانی ‌مهر افزود: سیستم سرمایی و گرمایی در 70 الی80 درصد مدارس کشور اصلاح شده‌ و مقاوم سازی های مدارس نیز بر اساس استانداردها انجام شده و ایمن است و تخریب نکردن این مدارس در زلزله کرمانشاه مصداق این مدعا است.
رئیس سازمان توسعه و نوسازی مدارس کشور و برخی از مسئولان محلی جهرم از دبستان دو شیفت شهید رجایی، هنرستان عصمت1و2 و هنرستان اسلامی به منظور بازسازی، هنرستان مهر برای تجهیز و همچنین مجتمع فرهنگی- آموزشی آیت الله شب زنده دار و مجتمع پژوهشی- آموزشی دکتر کشتکار با هدف آگاهی از نحوه و روند ساخت بازدید کردند.
جهرم در 193 کیلومتری جنوب شرقی شیراز است.
7375 / 1876

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال