70 درصد روستاییان زیرپوشش بیمه اجتماعی قرار می گیرند

شهرکرد- ایرنا- مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: 70 درصد از جمعیت روستایی و عشایری کشور تا پایان برنامه ششم توسعه زیرپوشش بیمه اجتماعی قرار می گیرند.

به گزارش ایرنا، محمدرضا واعظ مهدوی شامگاه پنجشنبه در آیین اختتامیه همایش 2 روزه مدیران صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور در شهرستان کوهرنگ این استان افزود: یکی از نقاط ضعف حوزه بیمه ای، مغفول ماندن بیمه روستاییان و عشایر بود که این امر محقق شد.
وی، حق بیمه روستاییان و عشایر را 200 هزار ریال به ازای هر نفر اعلام کرد و گفت: دولت سهم بیمه ای کارفرمایان را تقبل کرده و این فرصت خوبی برای بهره مندی روستاییان و عشایر از خدمات بیمه ای است.
واعظ مهدوی با بیان اینکه 27 هزار نفر از جمعیت 107 هزار خانواری روستایی، عشایری چهارمحال و بختیاری اینک زیرپوشش بیمه اجتماعی قرار گرفته است، تصریح کرد: طبق برآوردها 50 هزار خانوار جمعیت روستایی این استان زیر پوشش هیچ نوع بیمه ای قرار ندارند.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایری خاطرنشان کرد: دولت 240 میلیارد ریال اعتبار برای بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر چهارمحال و بختیاری اختصاص داده و چنانچه مردم منطقه حق بیمه خود را پرداخت کنند، این اعتبار زودتر جذب می شود.
استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این همایش اعلام کرد: از ردیف اعتبارات دولتی حق بیمه 20 هزار نفر از جمعیت روستایی و عشایری استان را تقبل می کند.
اقبال عباسی افزود: برای این منظور 4 میلیارد ریال اعتبار اختصاص می یابد تا هم به مردم منطقه کمک شود و هم عاملی برای هدایت سایر روستاییان به سمت بیمه اجتماعی باشد.
وی با تاکید بر تقویت ارتباط بین مسئولان و روستاییان استان تصریح کرد: ارتباط ضعیف مسئولان به اعتماد مردم خدشه وارد می کند و از سویی خدمات مسئولان را زیر سوال می برد.
به گزارش ایرنا، در این همایش 2 روزه رئیس صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر کشور، معاونان، مدیران کل ستادی صندوق، اعضای هیات مدیره، مدیران صندوق بیمه روستاییان کشور و مدیران ارشد حضور داشتند.
چهارمحال و بختیاری بیش از 800 روستا و آبادی دارد، تعداد عشایر این استان 126 هزار و 39 نفر در قالب 14 هزار و 567 خانوار در 85 درصد از گستره جغرافیایی استان استقرار دارند.
7363/2097/6021

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال