کماندار ملی پوش: ریکرو ایران با آسیا فاصله زیادی دارد

تهران - ایرنا - کماندار ملی پوش رشته ریکرو ایران می گوید: فاصله ریکرو ایران و آسیا زیاد است و فراهم کردن اردوهای بی دغدغه برای کمانداران می تواند انگیزه آنها را برای کم کردن این فاصله در حد قابل توجهی افزایش دهد.

میلاد وزیری کماندار المپیکی کشورمان روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: فاصله زیادی تا بازی های آسیایی 2018 جاکارتا باقی نمانده و معتقدم کمانداران ملی پوش ریکرو هنوز فاصله زیادی با برترین های آسیا دارند.
وی برترین های جهان را همان برترین های آسیا دانست و گفت: سطح بازی های آسیایی گاهی حتی بالاتر از رقابت های جهانی و المپیک است.
وزیری افزود: برخی کشورهای آسیایی همچون هند و مالزی در چهار سال گذشته بیکار نمانده و با سرمایه گذاری های جدی در این رشته در جمع بزرگان آسیا ایستاده اند که این مساله کار را برای ما سخت تر می کند.
ملی پوش کشورمان درباره میزان آمادگی اش پس از مدت ها دوری از اردوهای آماده سازی تیم ملی گفت: زمان زیادی از حضورم در تیم ملی نمی گذرد و بر همین اساس در یکسال گذشته، در هیچ اردو یا مسابقه تدارکاتی برون مرزی شرکت نکرده ام؛ اما با توجه به آخرین رکوردگیری، تصور می کنم در ترکیب اصلی تیم ملی باشم.
این ورزشکار 29 ساله درباره افزایش انگیزه ورزشکاران نیز اضافه کرد: برطرف کردن نیازهای ورزشکاران از جمله امکانات خوب خوابگاهی، تغذیه، محل تمرین و تجهیزات مناسب در کنار تامین معیشت و بیمه مسائلی است که دغدغه و نگرانی را کاهش داده و انگیزه و تمرکز آنها را در سطح قابل توجهی افزایش خواهد داد.
وی گفت: تا شروع رقابت های انتخابی المپیک و توزیع سهمیه، نزدیک به یک سال فرصت داریم و ایجاد فضای حرفه ای برای ورزشکاران می تواند شرایط را به سمت کاهش فاصله کمانداران ایران و برترین های آسیا سوق دهد.
وزیری درخصوص کادر فنی تیم ملی و ادامه همکاری سرمربی کره ای این تیم نیز توضیح داد: در حال حاضر با توجه به نزدیکی بازی های جاکارتا، فرصتی برای صحبت در مورد سرمربی وجود ندارد زیرا بطور قطع این مربی نیز اکنون تنها به عملکرد خوب ورزشکاران خود می اندیشد.

** شروع تمرینات تیم ملی با حضور 32 کماندار
به گزارش ایرنا از فدراسیون تیراندازی با کمان، اردوی آماده سازی تیم ملی متشکل از کمانداران زن و مرد رشته های ریکرو و کامپوند در 2 رده بزرگسالان نوجوانان از دوم تا پانزدهم تیرماه در شهر کرج برگزار می شود.
اسامی نفرات دعوت شده به اردو به شرح زیر است:
تیم ملی ریکرو بزرگسالان:
مردان: صادق اشرفی (آذربایجان شرقی)، میلاد وزیری (آذربایجان شرقی)، عرفان ارژنگی پور (آذربایجان شرقی)، امین پیرعلی (اصفهان)، متین سبزی (لرستان)
زنان : مهسا بدخشان (تهران)، رویا نوریان (اصفهان)، شیوا شجاع مهر (آذربایجان شرقی)، پارمیدا قاسمی (تهران)، شایلی قربانی (تهران)، نگین وداد (آذربایجان شرقی)

تیم ملی کامپوند بزرگسالان:
مردان: اسماعیل عبادی (قزوین)، نیما محبوبی (البرز)، محمد صالح پالیزبان (تهران)، مجید قیدی (مازندران)، امیر کاظم پور (یزد)، جابر خوشگرد (البرز)
زنان: پریسا براتچی (زنجان)، راحله فارسی (البرز)، فرشته قربانی (زنجان)، گیسا بایبوردی (تهران)، مینو عابدی (اصفهان)

تیم ریکرو نوجوانان:
پسران: امیدرضا صفایی پور (اصفهان)، امیر یزدانی (اصفهان)، رضا شبانی (یزد)، سید ابوالفضل حسینی (تهران)، آرمین رییسی (البرز)
دختران: سوگند رحمانی (کیش)، فاطمه بهرامن (گلستان)، کیانا فرزان (البرز)، نگار رجبی (تهران)، زهرا شیخی (اصفهان)
پارک میوک وون هدایت تیم های ملی ریکرو و کامپوند زنان و مردان را برعهده دارد و بهزاد پاکزاد، نجمه آبتین و زهرا شعبانی به عنوان مربی، وی را همراهی می کنند.
رقابت های رکوردگیری تیم های ملی کامپوند و ریکرو یکشنبه (26 خردادماه) در سایت تیراندازی با کمان ورزشگاه آزادی برگزار شد؛ کادر فنی قصد دارد اسامی کمانداران اعزامی به کاپ آسیایی چین تایپه را هفته آینده معرفی کند.
تیراندازی با کمان کاپ آسیایی چین تایپه از 17تا 22 تیر ماه در برگزار می شود و کمانداران برای رسیدن به سطح بیشتری از آمادگی جهت شرکت در بازی های آسیایی جاکارتا در این رقابت ها حضور می یابند.
هجدهمین دوره بازی های آسیایی از 27 خرداد تا 11 شهریورماه امسال در سه شهر اندونزی برگزار می شود.
ورزشی**1828**1597**1880** 2023

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال