رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات زنان دانشگاه تهران:

آسیب های حوزه زنان و خانواده عمیق است

تهران- ایرنا- رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات زنان دانشگاه تهران گفت: مطالعات صورت گرفته ازجمله شمار بالای مقالات ارائه شده در این همایش نشان دهنده عمق آسیب ها در حوزه زنان و خانواده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا ملیحه شیانی روز چهارشنبه در سومین همایش ملی آسیب‌های اجتماعی ایران که در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد، افزود: برخی از آسیب ها تولیدکننده آسیب های دیگر هستند و با خود مشکلات دیگری مانند فقر و بیکاری را به دنبال دارند؛ موضوعی که در چکیده بسیاری از مقالات ارائه شده به این همایش بر آن تاکید شده است.
وی اظهار داشت: آسیب ها به صورت زنجیره ای در جامعه رخ می دهند که به هر کدام باید توجه خاص شود و برنامه ریزی های ویژه ای با نگاه جامعه شناسی برای آنها طراحی شود و مورد تحلیل قرار گیرد.
رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات زنان دانشگاه تهران افزود: بر همین اساس بود که در سومین همایش ملی آسیب های اجتماعی ایران جایگاه ویژه‌ای را در حوزه زنان و خانواده درنظر گرفتیم.
شیانی ادامه داد: 557 چکیده مقاله به سومین همایش آسیب های اجتماعی ایران ارائه شد که 391 مورد از آنها پذیرش شدند؛ از این تعداد 72 چکیده مقاله در حوزه خانواده و 62 عنوان چکیده مقاله در حوزه زنان است.
وی ادامه داد: مقالات رسیده به این همایش در 11 محور و در قالب نشست‌ها و پنل هایی در دو روز برگزاری همایش ارائه خواهد شد.
رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات زنان دانشگاه تهران تأکید کرد: امیدواریم برگزاری اینگونه همایش‌ها تلنگری برای برنامه ریزان در راستای کاهش آسیب های اجتماعی باشد.
سومین همایش ملی آسیب‌های اجتماعی ایران امروز و فردا در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در حال برگزاری است.
اجتما م* 2181*1834

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال