به دنبال کاهش کمک های مالی آمریکا؛

'اونروا' فعالیت های ضروری خود در غزه را کاهش می دهد

تهران - ایرنا - منابع خبری روز سه شنبه گزارش دادند، آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی (اونروا) قصد دارد ماه آگوست (مرداد/شهریور) آینده به دلیل کاهش کمک های آمریکا به این سازمان، بخشی از فعالیت های ضروری خود را در غزه به حالت تعلیق در آورد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک مقام در اونروا افزود: به دلیل کاهش کمک 250 میلیون دلاری آمریکا به بودجه این آژانس، پرداخت حقوق و نیز برخی از کمک های ضروری این آژانس به غزه طی ماه های جولای و آگوست به حالت تعلیق درخواهد آمد.
در همین حال، نیکولای ملادینوف هماهنگ کننده سازمان ملل متحد در امور خاورمیانه نیز گفت: اونروا طی هفته های آینده کمک های فوری خود به غزه و دیگر کمک ها در منطقه را کاهش خواهد داد.
قرار است دوشنبه آینده در مقر سازمان ملل متحد کنفرانسی در خصوص جمع آوری کمک های مالی برای اونروا برگزار شود.
ماه مارس گذشته نیز در کنفرانس مشابهی در رم پایتخت ایتالیا، 100 میلیون دلار کمک مالی جمع آوری شد؛ هرچند که اونروا برای ادامه فعالیت ها خود به 446 میلیون دلار نیاز داشت.
آژانس اونروا از کمبود بودجه خود به دلیل کاهش کمک های آمریکا از 125 ملیون دلار به 65 ملیون دلار به شدت رنج می برد.
اونروا ضمن اعلام رویارویی با بحران مالی در تاریخ فعالیت خود پس از توقف کمک های آمریکا، خواهان تامین بودجه 300 میلیون دلاری از سوی سایر کشورهای عضو سازمان ملل شد.
اونروا با راه اندازی کمپین جمع آوری کمک با عنوان 'کرامت با پول ارزیابی نمی شود'، اقدام به جبران کسر بودجه خود برای امداد رسانی به پناهندگان فلسطینی در 5 منطقه شامل سوریه ، لبنان ، اردن ، کرانه باختری و نوار غزه کرد.
شبک**9365**3404

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال