سازمان عفو بین الملل خواستار آزادی فوری شیخ علی سلمان شد

تهران - ایرنا - 'سازمان عفو بین الملل' خواستار آزادی فوری 'شیخ علی سلمان 'دبیر کل 'جمعیت الوفاق' به عنوان زندانی عقیدتی در بحرین شد .

به گزارش روز سه شنبه شبکه خبری 'المیادین'، سازمان عفو بین الملل با صدور بیانیه ای در شبکه اجتماعی توییتر تاکید کرد که رژیم بحرین باید فورا علی سلمان دبیر کل جمعیت الوفاق بزرگترین حزب مخالف این رژیم را آزاد کند.
این بیانیه افزود: شیخ سلمان زندانی عقیدتی است و باید فورا آزاد شود.
سازمان عفو بین الملل در حالی خواستار آزادی فوری شیخ سلمان شد که پنجشنبه آینده جلسه محاکمه وی از سوی عوامل رژیم آل خلیفه برگزار می شود.
شیخ سلمان در سال 2014 دستگیر و در سال 2015 به چهار سال حبس محکوم شد. دادگاه تجدید نظر حکم افزایش زندان وی به 9 سال قبل از نقض این حکم توسط دیوان عالی را صادر کرد .
سازمان عفو بین الملل از مقامات بحرینی خواست ضمن رفع اتهام از شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت الوفاق، وی را بدون قید و شرط آزاد کنند.
دادگاه رژیم آل خلیفه در جلسه روز 24 آوریل ( 4 فروردین) صدور حکم نهایی درباره علی سلمان دبیر کل جمعیت الوفاق و فعال سیاسی مخالف این رژیم را به روز 21 مه (31 خرداد) موکول کردند.
شیخ علی سلمان هم اکنون آخرین سال از محکومیت چهار ساله خود را در زندان سپری می کند.
رژیم آل خلیفه در راستای انتقام جویی از مخالفان و با هدف حذف حضور علی سلمان در بین مردم بحرین، اقدام به پرونده سازی و محاکمه وی به اتهام جاسوسی برای قطر کرده است.
دادگاه رژیم آل خلیفه ، علی سلمان را به همراه 'شیخ حسن سلطان' و 'علی الاسود ' دو تن از سران این جمعیت به جاسوسی برای قطر متهم کرده است.
بحرین از سال 2011 تاکنون با بحران نارضایتی های عمومی مواجه است.
خاورم** 1453**1651

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال