نگاهی آماری به دیدار افتتاحیه جام جهانی فوتبال

تهران - ایرنا - تیم ملی روسیه در دیدار افتتاحیه جام جهانی 2018 روسیه با نتیجه قابل توجه و پر گل پنج بر صفر عربستان را مغلوب کرد تا ضمن خلق شگفتی، یکی از پر گل ترین دیدارهای افتتاحیه ادوار تاریخ جام جهانی را رقم بزند.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا؛ در این دیدار شاگردان «استانیسلاو چرچسف» با ارائه یک بازی برتر عربستان یکی از نمایندگان قاره آسیا در این رقابت ها را با نتیجه پنج بر صفر شکست دادند.
براساس آمار، توپ در 39 درصد از کل بازی در زمین تیم ملی روسیه در گردش بود و در 61 درصد دیگر زمان این دیدار در زمین تیم ملی عربستان در جریان بود.
بازیکنان تیم روسیه در این دیدار 13 حمله بر روی دروازه عربستان داشتند که 11 بار آن درچارچوب بود. این درحالی است که ملی پوشان عربستان تنها 6 بار حمله کرده و 2 توپ آنان درچارچوب دروازه تیم ملی روسیه قرار داشت.
بازیکنان تیم ملی روسیه 6 کرنر و بازیکنان تیم ملی عربستان دو مرتبه دراین دیدار موفق به زدن کرنر شدند.
برخلاف جریان بازی بازیکنان تیم ملی روسیه دو برابر بازیکنان تیم ملی عربستان خطا کردند. آنان 18 مرتبه و بازیکنان حریف 9 بار مرتکب خطا شدند.
«نستورپیتانا» داور آرژانتینی این دیدار دو بار از کارت زرد استفاده کرد، او یک بار به «گلووین» بازیکن تیم ملی روسیه و یک بار به «الجاسم» بازیکن تیم ملی عربستان کارت زرد نشان داد و آنان را جریمه کرد.
«یوری گازینسکی» نخستین گل جام جهانی 2018 روسیه را در دقیقه 12 با ضربه سر به ثمر رساند.
«آلن ژآگونف» در دقیقه 23 و بدنبال مصدومیت از زمین بازی خارج و «دنیس چریشف» به عنوان نخستین بازیکن تعویضی جام جهانی 2018 جانشین ژآگونف شد.
چریشف بازیکن تعویضی تیم ملی روسیه در دقیقه 43 دومین گل تیم ملی روسیه را درون دروازه حریف جای داد.
«آرتن زیوبا» در دقیقه 71 با ضربه سر دروازه تیم ملی عربستان سعودی را گشود.
« گلووین» نخستین کارت زرد جام جهانی 2018 روسیه را دریافت کرد و نام خود را در تاریخ این رقابت ها به ثبت رساند.
چریشف در دقیقه 1+90 با شوتی زیبا از پشت محوطه جریمه یک بار دیگر گلزنی کرد و دروازه تیم ملی عربستان را باز کرد.
گلووین که در این دیدار دو پاس گل داده بود، بازی خوب خود را تکمیل کرد و برروی یک ضربه ایستگاهی دروازه تیم ملی عربستان را باز کرد و اختلاف را به 5 عدد رساند.
کمیته برگزار کننده، چریشف بازیکن تعویضی این دیدار که دو گل برای تیمش به ثمر رساند را در پایان به عنوان بهترین بازیکن انتخاب کرد.
شبد**ورزشی.**9144**1379

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال