همزمان با آغاز جام جهانی؛

تدابیر امنیتی در انگلیس افزایش یافت

لندن– ایرنا – هم‌زمان با آغاز مسابقات فوتبال جام جهانی 2018 روسیه، پلیس انگلیس برای حفاظت از جان علاقه‌مندان به این ورزش که طی هفته‌های آینده در محافل عمومی به تماشای مسابقات مشغول خواهند بود، به حالت آماده‌باش درآمد.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا، 'نیک آلدوورث' مسئول دایره حفاظت‌های ضد تروریستی پلیس انگلیس اعلام کرد که نیروهای مسلح و مأموران لباس شخصی از امروز در مراکز خرید، پارک‌ها و مکان‌های عمومی انگلیس که مسابقات جام جهانی به نمایش درخواهد آمد مستقر خواهند شد تا سرعت پاسخگویی به حملات احتمالی تروریستی به حداقل برسد.
وی افزود : این نهاد امنیتی منعی برای حضور مردم در مکان‌های عمومی ندارد اما از آن‌ها می‌خواهد که مراقبت‌های امنیتی را مدنظر قرار داده و در صورت مشاهده رفتار مشکوک سریعاً گزارش کنند.
آلدوورث ادامه داد: اکنون هیچ مدرکی مبنی بر احتمال وقوع حادثه تروریستی وجود ندارد 'اما متأسفانه شاهد بودیم که تجمع های گسترده مردم درگذشته هدف آن‌هایی قرارگرفته که خواهان آسیب زدن به جان مردم و بروز هرج‌ومرج در جامعه هستند'
هم‌زمان، شماری از بازیکنان پیشین تیم ملی فوتبال انگلیس ازجمله آلن شیرر، دیوید سیمن و پاول پارکر پویشی را به راه انداختند که در آن از هواداران فوتبال انگلیس خواسته‌اند تا در صورت حضور در محافل عمومی هشیاری خود را حفظ کنند.
انگلیس در سال گذشته شاهد 5 حمله تروریستی بود که در جریان آن ده‌ها تن کشته و صدها تن دیگر زخمی شدند.
«دین هیدون» رئیس واحد ضد تروریسم پلیس متروپلیتین به‌تازگی فاش کرد که علاوه بر حملات یادشده دست‌کم ماهی یک حمله تروریستی در انگلیس خنثی‌شده است. وی هشدار داد که این کشور همچنان با تهدید جدی امنیتی روبه روست.
همچنین وزارت کشور انگلیس امروز اعلام کرد که آمار بازداشت افراد متهم به جرائم تروریستی در این کشور به بالاترین حد رسیده است.
بر اساس آمار منتشرشده در یک سال منتهی به 31 مارس (11 فروردین) 441 تن به ظن دست داشتن در اقدام تروریستی در انگلیس بازداشت‌شده‌اند. این رقم 17 درصد بیشتر از آمار سال قبل از آن (2016) و بیشترین حد نسبت به سال 2001 به شمار می‌رود که روند آمارگیری در این زمینه آغاز شد .
وزارت کشور انگلیس با اعلام این‌که بخش زیادی از این افزایش ناشی از بازداشت متهمان پس از حوادث تروریستی سال گذشته در لندن و منچستر می‌باشد، اضافه کرد: آمار بازداشت‌شدگان متهم به جرائم تروریستی در انگلیس پس از حمله 11 سپتامبر 2011 تا پایان مارس سال جاری از 4 هزار تن تجاوز کرده است.
سطح هشدار امنیتی در انگلیس از سال 2014 به این طرف در مرحله شدید قرار دارد. این امر بدین معناست که حمله تروریستی به‌شدت محتمل است اما قریب‌الوقوع نخواهد بود.
سال گذشته سطح هشدار امنیتی برای دو بار به مرحله بحرانی (آخرین مرحله) رسید و دوباره به مرحله شدید پایین آمد. مرحله بحرانی یعنی «وقوع یک حمله قریب‌الوقوع تروریستی انتظار می‌رود».
شبد**اروپام ** هـ ن **1010

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال