تب خشن فوتبال در بنگلادش

دهلی نو-ایرنا- پلیس بنگلادش اعلام کردکه طرفداران لیونل مسی و نیمار در شهر بندر در مرکز این کشور با استفاده از سلاح های سرد به یکدیگر حمله کردند که بر اثر این درگیری دو نفر به شدت مجروح شدند.

به گزارش عصر پنجشنبه ایرنا به نقل از روزنامه 'هندوستان تایمز' ، جام جهانی فوتبال 2018 در کشور بنگلادش شور و هیجان زیادی ایجاد کرده به نحوی که طرفداران برزیل و آرژانتین با چوب و قمه به سوی یکدیگر حمله ور شده اند. پرچم های این دو کشور به قدری در خیابان های شهر های بنگلادش دیده می شود که مقام های بنگلادشی به دنبال ممنوع کردن آنها هستند.
این درحالی است که بنگلادش هیچ ارتباط مستقیمی با این دو کشور آمریکای جنوبی ندارد.
بر اساس این گزارش، اصولا ورزش فوتبال در بنگلادش جایگاهی ندارد و تیم ملی فوتبال این کشور از 221 تیم در سطح جهان در رتبه 194 قرار گرفته اما امسال هیجان های جام جهانی به شکلی بی سابقه در سراسر این کشور در حال افزایش است.
پلیس بنگلادش همچنین افزود: یک نوجوان 12 ساله درحالی که قصد داشت پرچم کشور برزیل را از یک تیر برق در کنار جاده آویزان کند دچار سانحه برق گرفتگی شد و جان خود را از دست داد.
پرچم های آرژانتین و برزیل از چند هفته پیش از آغاز جام جهانی فوتبال در شهر های مختلف بنگلادش به صورت گسترده مشاهده می شود.
طرفداران این دو تیم مراسم احترام به پرچم اجرا می کنند تا وفاداری خود به تیم های محبوب خود را نشان دهند.
بر اساس این گزارش، در شهر مادر گنج در شمال بنگلادش ، صدها موتور سوار با در دست داشتن پرچم های تیم های فوتبال محبوب خود در سطح شهر گشت زنی می کنند.
اما تعدادی از بنگلادشی ها به دنبال پایان این شور و شوق هستند. یک وکیل سعی کرده است حکم دادگاه برای ممنوع کردن افراشتن پرچم های کشورهایی که به جام جهانی فوتبال راه پیدا کرده اند را بدست آورد. دانشگاه باریسال در جنوب بنگلادش از 7 هزار دانشجوی خود خواسته تا پرچم هیچ کشوری را بر افراشته نکنند.
رئیس این دانشگاه نیز از دولت خواسته است برافراشته شدن پرچم هر کشوری غیر از بنگلادش را ممنوع کند.
اگرچه بنگلادش هیچ گاه به جام جهانی راه نیافته و شانس بسیار کمی نیز در آینده خواهد داشت، اما این کشور هر چهار سال یک بار به صورت گسترده یک روحیه فوتبالی به خود می گیرد.
رقابت میان دو کشور آرژانتین و برزیل از جام جهانی سال 1986 زمانی که دیگو مارادونا به قهرمانی آرژانتین کمک کرد آغاز شد.
اما روانشناسان هنوز نتوانسته اند علاقه شدید بنگلادشی ها به فوتبال را توضیح دهند درحالی که تعدادی آن را به یک 'پیچیدگی حقارت' توصیف کرده اند.
نهال کریم استاد جامع شناسی در دانشگاه داکا دراین باره گفت: بسیاری از این افراد نمی دانند که برزیل و آرژانتین در کدام منطقه از جهان قرار دارند. اما هنوز هم به شدت طرفدار این کشور ها هستند.
یک استاد دانشگاه آزاد بنگلادش گفت:این نتیجه روند جهانی شدن است. برافراشته کردن پرچم ها و هیجان پیرامون فوتبال نتیجه این روند است.
اما آشف انتاز ربی نویسنده بنگلادشی با دفاع از این شور و هیجان ، افزود: جام جهانی فوتبال یک واقعه هیجان انگیز برای میلیون ها نفر از مردم جهان است. اگر یک طرفدار کشور آرژانتین با برافراشته کردن پرچم این کشور به خوشحالی می رسد، کسی نباید او را متوقف کند.
شبد**آساق**267**1424 **1010

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال