جام جهانی 2018؛

AFC: دیدار ایران و مراکش حکم فینال گروه «بی» را دارد

تهران - ایرنا - ورزشگاه باشکوه سن پترزبورگ، صحنه نبرد تیم های ایران و مراکش در نخستین تجربه آن ها در جام جهانی 2018 روسیه است؛ نبردی که برای هر دو تیم تا اندازه ای ویژه و خاص محسوب شده و به نوعی می تواند فینال گروه (بی) باشد.

به گزارش ایرنا، تارنمای رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (ای اف سی) روز پنجشنبه نوشت: آخرین حضور شیرهای اطلس در جام جهانی به دو دهه پیش، یعنی جام جهانی 1998 فرانسه باز می گردد و حالا این تیم تحت هدایت هروه رنارد فرانسوی مشتاقانه مترصد بیشترین بهره برداری از موقعیت به دست آمده است.
تیم ملی ایران برای دومین سال پیاپی در تاریخ خود، راهی مسابقات جام جهانی شده و کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی این تیم که با اتمام رقابت های جام جهانی روسیه؛ پس از هفت سال، سکان هدایت تیم ملی ایران را واگذار می کند به همان اندازه باانگیزه است.
قهرمان سه دوره جام ملت های آسیا، بدون در اختیار داشتن سعید عزت اللهی که به علت اخراج در بازی مقابل کره جنوبی در مرحله مقدماتی با محرومیت دو جلسه ای روبرو شده است، در برابر مراکش صف آرایی می کند و این در حالیست که مصدومیت مهدی طارمی و اشکان دژاگه موجب نگرانی کادر فنی این تیم شده است. در سوی مقابل مراکش نیز امیدوار است نبیل درار بتواند با به دست آوردن آمادگی، به این بازی برسد.
اگرچه تیم ملی فوتبال ایران پنجمین حضور خود را در ادوار برگزاری جام جهانی تجربه می کند، اما گذر از مرحله گروهی همچنان برای هواداران این تیم، رویایی جام جهانی است.
هنگامی که این تیم پس از برزیل، دومین تیم راه یافته به جام جهانی معرفی شد امیدها برای تحقق این رویا قوت گرفت اما هم گروه شدن با تیم های اسپانیا و پرتغال، رسیدن به این هدف را تا اندازه ای برای ملی پوشان ایرانی چالش برانگیز کرده است. در واقع با حضور این دو غول فوتبال اروپا، دیدار این تیم مقابل مراکش به نبردی فینال گونه تبدیل شده است.
پس از 20 سال انتظار، 15 ژوئن روز بازگشت دیرهنگام آن ها به صحنه جهانی است. اما با توجه به حریفان کمین کرده در این گروه؛ هیچ جایی برای تعلل برای مراکشی ها باقی نخواهد ماند، در واقع از دست دادن سه امتیاز به هیچ عنوان یکی از گزینه های آنان محسوب نمی شود. در این بین، خط دفاع تیم ملی مراکش به عنوان تنها تیم بدون گل خورده مرحله مقدماتی جام جهانی، نقشی کلیدی در بازی مقابل ایران ایفا می کند.
آیا می دانستید؟
تیم ملی ایران با 6 پیروزی و 4 تساوی، بدون متحمل شدن شکست در مرحله مقدماتی، راهی روسیه شده است.
در سوی دیگر تیم ملی مراکش، تاکنون 18 بازی بدون شکست را که شامل پیروزی مقابل تیم های صربستان، نیجریه، کره جنوبی و مصر می شود؛ پشت سر گذاشته است. این در حالیست که تنها تیم های بلژیک با 19 و اسپانیا با 20 پیروزی متوالی با رکوردی بهتر از این حیث وارد روسیه شده اند.
ورزشی**3991**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال