هند گزارش نقض حقوق بشر در کشمیر را رد کرد

دهلی نو-ایرنا- هند گزارش سازمان ملل متحد در خصوص نقض حقوق بشر در کشمیر را رد کرد و آن را دروغ، اتهام زنی عمدی و تحریک آمیز خواند.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه ' تایمز او ایندیا' در روز پنجشنبه، وزارت امور خارجه هند در واکنشی تند به این گزارش سازمان ملل متحد گفت: این گزارش به صورت آشکار یک طرفه است و قصد دارد یک روایت دروغین را گسترش دهد.
در ادامه بیانیه وزارت امور خارجه هند آمده است: این گزارش حاکمیت و یکپارچگی هند را نقض کرده است.
در گزارش سازمان ملل که امروز منتشر شد، این نهاد بین المللی در خصوص نقض حقوق بشر در هر دو منطقه کشمیر تحت کنترل هند و پاکستان سخن گفته و خواستار انجام تحقیقات بین المللی در خصوص موارد نقض حقوق بشر در کشمیر شده است.
وزارت امور خارجه هند افزود: تمام ایالت جامو و کشمیر بخش جدایی ناپذیر از خاک هند است و پاکستان به صورت غیر قانونی بخشی از خاک هند را اشغال کرده است.
بر اساس توافق شیملا که در سال 1972 میان هند و پاکستان امضا شد، دهلی نو خواهان حل مساله کشمیر به صورت دوجانبه بوده و با دخالت هر کشور یا نهاد سوم در کشمیر مخالفت کرده است.
بخشی از کشمیر در خاک هند و بخشی دیگر در خاک پاکستان قرار دارد. هر دو کشور ادعای مالکیت بر تمام کشمیر را دارند و همین موضوع یکی از علل اصلی مناقشه دیرینه میان دهلی نو و اسلام آباد از زمان استقلال پاکستان از هند در سال 1947میلادی تاکنون است.
آساق**267**1424**1144

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال