مدیرمنطقه ای سازمان جهانی بهداشت:

اهدای خون، نشانی ازهمبستگی اجتماعی است

تهران - ایرنا - مدیرکل منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت به مناسبت روز جهانی اهدا کننده خون در پیامی اهدای خون را نشانی از همبستگی اجتماعی و این روز را فرصتی برای تقدیر از اهدا کنندگان دانست.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از وبدا، در پیام احمد المنظری آمده است: هرساله در روز 14 ژوئن(24 خرداد) ، کشورهای جهان روز جهانی اهدا کننده خون را جشن می گیرند. کمپین امسال نیز بر اهدای خون به عنوان نشانی از همبستگی اجتماعی و اهمیت انسانها به یکدیگر در زمان نیاز، تاکید دارد.
در این پیام همچنین اضافه شده است : «انتقال خون سالانه جان میلیونها نفر را نجات می دهد. انتقال خون به بیماران، فرصت زندگی طولانی تر و با کیفیت بالاتر می بخشد و در اعمال جراحی و پزشکی پیچیده به کمک پزشکان می آید. همچنین انتقال خون نقش نجات بخشی در مراقبت های مادر و کودک دارد و در فجایع پدید آمده توسط انسان یا طبیعت نیاز اورژانسی به خون را رفع می کند.
تامین خون کافی مورد نیاز بیماران فقط از طریق اهدای مستمر و بدون چشمداشت مالی حاصل می شود اما هنوز سازمان های انتقال خون در بسیاری از کشورهای منطقه مدیترانه شرقی با چالش تولید خون کافی، سالم و با کیفیت مواجه هستند. روز جهانی اهداکننده جهت قدردانی از اهداکنندگان داوطلب به دلیل اهدای نجات بخش خونشان ایجاد شد تا سبب افزایش آگاهی مردم در مورد اهمیت نیاز به اهدای خون مستمر برای تضمین کفایت خون و محصولات خونی سالم و در دسترس شود.»
المنظری اضافه کرد: «این کمپین با هدف اطلاع رسانی در مورد اهدای خون به عنوان یک عمل بشر دوستانه و سودمند برای کل جامعه تشکیل شده است و بر نقش اهدای داوطلبانه در تشویق مردم به نوعدوستی و ایجاد همبستگی اجتماعی از طریق اهدای خون توجه ویژه ای دارد.
روز جهانی اهداکنندگان خون فرصتی جهت ترغیب مدیران حوزه سلامت به جلب مشارکت عمومی در سیستم بهداشت و درمان کشورهاست.
سازمان جهانی بهداشت از تمامی کشورها می خواهد که در این روز از تمامی افرادی که اهدای خون می کنند، تقدیر و تشکر به عمل آورند و سایر افرادی که تا به حال اقدام به اهدای خون نکرده اند را با شعار این روز( برای نجات جان دیگری آماده باش. اهدای خون. اهدای زندگی) به این عمل تشویق کنند. »
اجتمام / 1095** 1701

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال