10 هزار زندانی جرائم غیرعمد آزاد می شوند

اهواز - ایرنا - مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: 10 هزار زندانی جرائم غیرعمد تا پایان سال جاری با کمک افراد نیکوکار و خیراندیش آزاد می شوند و به آغوش خانواده های خود باز می گردند.

سید اسدالله جولایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در اهواز با اشاره به جمعیت 18هزار نفری زندانیان جرائم غیرعمد در زندان های کشور افزود: با حمایت مردم نیکوکار در سراسر کشور، تا نیمه نخست امسال چهار هزار زندانی جرائم غیرعمد آزاد می شوند که این تعداد تا پایان سال به 10 هزار نفر می رسد.
وی با اشاره به اینکه امسال در 243 جشن گلریزان استان های کشور 600 میلیارد ریال جمع آوری شده است، پیش بینی کرد با برگزاری 157جشن گلریزان دیگر، مجموع کمک های مردمی به 800 میلیارد ریال برسد.
جولایی اظهار داشت: پارسال با همت مردم نیک اندیش در مجموع 10هزار و 679 زندانی جرائم غیرعمد آزاد شدند.
وی یادآور شد: در سه دهه فعالیت این ستاد در مجموع 114هزار زندانی جرائم غیرعمد با کمک های مالی نیکوکاران کشور به آغوش گرم خانواده های خود بازگشتند.
مدیرعامل ستاد دیه کشور تعداد کل زندانیان جرائم غیرعمد در کشور را 18هزار نفر اعلام کرد و افزود: برای آزادی این زندانیان به 9 هزار و 720 میلیارد ریال کمک های مردمی نیاز است.

** لزوم کار فرهنگی برای پیشگیری از افزایش زندانیان غیرعمد
جولایی بر لزوم کار فرهنگی مستمر در کشور، افزایش آگاهی همگانی و توجه به نظام های مهندسی با هدف پیشگیری از افزایش جمعیت زندانیان غیرعمد در کشور تاکید کرد و گفت: زندانیان جرائم غیرعمد بیشتر به صورت ناخواسته و ناآگاهی از قوانین کشور و حوادثی که ممکن است به نوعی برای همه ما رخ دهد، گرفتار می شوند.
وی به تصویب قانون بیمه اجباری شخص ثالث در سال 1378در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: اگر این قانون تصویب نمی شد در 19 سال گذشته 300 هزار راننده که دچار حوادث جاده ای شدند مجبور بودند به علت ناتوانی در پرداخت دیه، بقیه عمر خود را در زندان ها سپری کنند.
مدیرعامل ستاد دیه کشور اجباری شدن بیمه شخص ثالث و اصلاح قانون چک و قانون مهریه را مبارزه با «علت» بیان کرد و افزود: همه کمک هایی که برای رهایی زندانیان جرائم غیرعمد می شود مبارزه با «معلول» است.
جولایی افزود: قانون اصلاح قانون چک اکنون در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است که امید است با تصویب آن در صحن علنی، زندانی جرائم غیرعمد با عنوان چک وجود نداشته باشد.
6065/6002 /1484

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال