100 هزار تماشاگر چینی به روسیه می روند

پکن - ایرنا - آمارها نشان می دهد نزدیک به 100 هزار نفر از شهروندان و فوتبال دوستان چین برای تماشای رقابت های جام جهانی فوتبال به روسیه می روند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا اگرچه تیم ملی فوتبال چین بخت ورود به این رقابت ها را خیلی زود از دست داد اما فوتبال همچنان پرطرفدارترین رشته ورزشی در این کشور محسوب می شود.
'هوا چون اینگ' سخنگوی وزارت خارجه چین هم اعلام کرد 'سون چونلان' فرستاده ویژه رییس جمهوری و معاون نخست وزیر این کشور به روسیه سفر می کند تا در مراسم افتتاحیه رقابت ها شرکت کند.
شرکت 'سی تریپ' بزرگترین تنظیم کننده سفرهای گردشی در چینی، اعلام کرده که دریافت هایی از 100 هزار نفر داشته است که قصد دارند مسابقات بیست و یکمین دوره جام جهانی فوتبال 2018 را در روسیه تماشا کنند.
همین شرکت افزوده است که یکی از طرفداران فوتبال در استان فوجیان در جنوب شرق چین برای اینکه بتواند فقط یکی از این مسابقات را در روسیه تماشا کند حاضر به پرداخت 132 هزار دلار شده است.
سفر تماشاگران و شهروندان چینی از ابتدای سال جاری میلادی به روسیه تاکنون بیش از 50 درصد در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته افزایش یافته است.
بیست و یکمین دوره رقابت های جام جهانی فوتبال از امروز (پنجشنبه) با دیدار روسیه میزبان این مسابقات برابر عربستان آغاز می شود.
آساق**231**1904**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال