اسقف بلاروس: مردم ایران بر فشارها غلبه می کنند

مسکو - ایرنا -اسقف اعظم کلیساهای ارتودکسی بلاروس با بیان اینکه استقامت ملت و نظام ایران در مقابل فشارهای خارجی ستودنی است، گفت: هرجا که استقامت صورت گیرد پیروزی هم حاصل می شود و این مساله برای ایران نیز روی خواهد داد.

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا به نقل از سفارت ایران در بلاروس، «متروپولیت پاول» در دیدار سفیر ایران در بلاروس در مرکز مدیریت کلیساهای بلاروس ضمن استقبال از برقراری گفت وگوهای دینی میان روحانیون دو کشور اظهار داشت: ما آرزوی صلح و امنیت برای همه جهان و مردم ایران و بلاروس داریم.
وی افزود: براساس تجربه ، هر ملتی که تحت فشارهای ظالمانه نیروهای خارجی قرار گیرد منسجم تر و متحدتر می شود و پیروزی در پایان برای کسانی است که در برابر ظلم ایستادگی می کنند.
مصطفی اویسی سفیر ایران در بلاروس نیز در این ملاقات ضمن اشاره به اشتراکات متعدد میان ادیان آسمانی، بر لزوم اتحاد و ارتباط بین پیروان ادیان الهی تاکید کرد و ارتباطات بیشتر پیروان ادیان الهی را موجب رشد و توسعه اخلاقیات و پایبندی بیشتر به ارزش های انسانی در جهان دانست.
به گزارش ایرنا، جمهوری بلاروس که با 207 هزار و 600 کیلومتر مربع مساحت و نزدیک 10 میلیون نفر جمعیت، در شرق اروپا هم مرز با روسیه، اوکراین، لهستان و لیتوانی قرار دارد، پس از فروپاشی سال 1991 شوروی استقلال یافت.
بلاروس به دلیل حفظ و تقویت توانمندی های صنعتی، فناوری، علمی، پزشکی، تولیدی و اقتصادی، پس از روسیه، از 13 کشور دیگر برآمده از فروپاشی شوروی پیشرفته تر است.
شبک**اروپام ** 1346 **1392

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال