سازمان ملل متحد:

مرگ و میر نوزادان فلسطینی در غزه نگران کننده است

تهران – ایرنا – سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در گزارشی اعلام کرد که مرگ و میر نوزادان فلسطینی در پی محاصره غزه کاهش نداشته و نگران کننده است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، استفان دوجاریک سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد در کنفرانس مطبوعاتی در نیویورک گفت: بر اساس تحقیقی که آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آورگان فلسطینی (اونروا) اخیرا انجام داده، آمار مرگ و میر نوزادان فلسطینی در غزه از سال 2006 تاکنون کاهش نداشته است.
این تحقیق نشان می دهد میانگین مرگ و میر نوزادان فلسطینی در غزه 22.7 در هر هزار تولد زنده است که در مقایسه با مشابه آن در سال 2006 که معادل 20.2 در هر هزار تولد زنده بود، تفاوت محسوسی نداشته است.
سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد به نقل از «آکیهیرو سیتا» مدیر بخش بهداشت و درمان اونروا هشدار داد، روند مرگ و میر نوزادان در غزه در سال جاری در سمت و سوی نگران کننده ای قرار دارد.
این پژوهش می افزاید: طی دهه گذشته و پس از محاصره غزه وضعیت اجتماعی و اقتصادی در این باریکه به صورت گسترده ای وخیم شده است.
سازمان ملل متحد و نهادهای مدافع حقوق بشر بارها در خصوص وخامت اوضاع در نوار غزه هشدار دادند و خواستار پایان محاصره این باریکه شدند.
رژیم صهیوینستی پس از پیروزی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در انتخابات پارلمانی فلسطین در سال 2006 این باریکه تحت محاصره شدیدی قرار داد.
شبک**9365**1708

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال