در پی ممنوعیت تظاهرات در کرانه باختری،

تظاهرات فلسطینی ها در رام الله به خشونت کشیده شد

تهران – ایرنا – منابع خبری چهارشنبه شب گزارش دادند: نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطینی با تظاهرکنندگان در رام الله درگیر شدند.

به گزارش پایگاه خبری 'معا فلسطین'، مردم فلسطین که از یکشنبه برای پایان محاصره غزه توسط تشکیلات خودگردان فلسطینی تظاهرات برگزار کردند، شامگاه چهارشنبه با نیروهای امنیتی درگیر شدند.
پیش تر تشکیلات خودگردان فلسطینی به بهانه جلوگیری از ایجاد مزاحمت برای شهروندان، هرگونه تظاهرات در کرانه باختری را ممنوع اعلام کرد.
«حکمت زید» مشاور امور استان های رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در بیانیه ای اعلام کرد: به دلیل مشکلاتی که تجمع ها و تظاهرات ها برای مردم ایجاد می کند در طول ایام تعطیلات عیدفطر، مجوز برگزاری تظاهرات صادر نمی شود.
براساس گزارش ها، نیروهای امنیتی برای پراکنده کردن تظاهرکنندگان به سوی آن ها گاز اشک آور و بمب های صوتی شلیک کرده است.
مردم فلسطین در شهر رام الله شامگاه یکشنبه از محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواستند تا تصمیماتی برای رفع مجازات هایی که تشکیلات خودگردان از سال گذشته بر غزه اعمال کرده، اتخاذ کند.
این تظاهرات را گروهی موسوم به «پویش رفع محاصره از غزه» برنامه ریزی و برگزار کردند.
نوار غزه طی سال های گذشته با تحریم و محاصره از سوی رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطینی مواجه بود.
براساس گزارش سازمان ملل متحد ، هزاران نفر از مردم غزه از کمبود مواد غذایی، دارو و آب آشامیدنی رنج می برند.
این درحالی است که مذاکرات آشتی ملی میان گروه های فلسطینی از جمله تشکیلات خودگردان فلسطین و حماس از سال گذشته آغاز و همچنان ادامه دارد؛ اما این گفت و گوها تاکنون به نتایج عملی برای مردم غزه منجر نشده است.
شبک**9365**1392

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال