20 سرباز افغان در حمله طالبان کشته شدند

تهران – ایرنا – حمله شبه نظامیان طالبان به چند پست بازرسی در ولایت بدخشان در شمال افغانستان باعث کشته شدن دستکم 20 سرباز افغان شد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری شین هوا، «عبدالله ناجی نظری» رئیس شورای ولایت بدخشان اظهار داشت: شورشیان طالبان بعدازظهر امروز چهارشنبه به چند پست بازرسی ارتش در منطقه «جرم» حمله کردند که طی آن 20 سرباز کشته شدند.
وی افزود که با آغاز این حملات، درگیری هایی میان شورشیان و نیروهای ارتش به وجود آمد که برای مدتی ادامه یافت.
به گفته او، 10 نفر از اعضای طالبان هم در این درگیری ها کشته شدند.
طالبان هنوز در این باره اظهارنظر نکرده است.
این حمله درحالی صورت گرفت که دولت افغانستان اعلام کرده که به مناسب عید سعید فطر به طور موقت با طالبان آتش بس برقرار می کند.
دولت افغانستان در ابتکاری تازه از روز گذشته (سه شنبه) 27 ماه رمضان تا پنج روز بعد از عید فطر را با طالبان آتس بس یک جانبه اعلام کرد و طالبان نیز در اقدام متقابل سه روز تعطیلات عید فطر را آتش بس اعلام کرده است.
«نجیب دانش» سخنگوی وزارت کشور افغانستان امروز در نشست خبری در کابل به خبرنگاران گفت که از روز گذشته تمام نیروهای افغان در حالت آماده باش قرار دارند و آنان تا زمان پایان آتش بس به طالبان حمله نخواهند کرد اما داعش، القاعده و دیگر گروه های تروریستی از این طرح مستثنا هستند.
دانش در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره اطلاعیه گروه طالبان مبنی بر گفت وگو با آمریکایی ها و حذف دولت از روند گفت وگو با آنها گفت: دولت افغانستان موضع خود را مشخص کرده است و ما از گفت وگوی میان افغان ها حمایت می کنیم.
شبک**9423**1392

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال