دور دوم مذاکرات ظریف با وزیر خارجه آفریقای جنوبی برگزار شد

پرتوریا- ایرنا- دور دوم مذاکرات وزیر امور خارجه کشورمان با لیندیو سیسولو Lindiwe Sisulu همتای آفریقای جنوبی وی دقایقی پیش برگزار شد.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار اعزامی ایرنا، محمدجواد ظریف با وزیر امور خارجه و نیز چند نفر دیگر از وزیران آفریقای جنوبی در محل وزارت خارجه این کشور دیدار و با آنان پیرامون برجام و موضوعات اقتصادی گفت و گو کرد.
در نشست مشترک ظریف با 5 تن از وزرای دولت آفریقای جنوبی در محل وزارت خارجه این کشور، موضوعات مختلف همکاری در بخشهایی همچون همکاریهای نفتی، بانکی، سرمایه گذاری،کشاورزی، حمل ونقل و توسعه همکاریها توسط بخشهای خصوصی دو کشور مورد گفت وگو قرار گرفت.
وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی که ریاست این نشست مشترک با وزیر امور خارجه کشورمان را برعهده داشت ، علاقه مندی آن کشور جهت توسعه همکاریها با کشورمان در حوزه های مذکور را اعلام داشت.
در این نشست همچنین توافق به عمل آمد که با تشکیل کمیسیون مشترک همکاریها بین دو کشور، در آینده زمینه توسعه همکاریها بین دو کشور بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.
وزیر امور خارجه کشورمان آمادگی ایران برای توسعه روابط و همکاریها با آفریقای جنوبی در حوزه های غیر نفتی را به اطلاع وزرای حاضر در این نشست رساند. وی همچنین افزود که ایران آماده پذیرش یک هیات اقتصادی از سوی آن کشور است.
در این نشست وزرای وفاع، توسعه همکاریهای اقتصادی،حمل و نقل، تجارت و توسعه آفریقای جنوبی شرکت داشتند.
ظریف روز گذشته در راس هیات سیاسی و اقتصادی وارد آفریقای جنوبی شد.
وزیر امور خارجه شب گذشته در دور اول مذاکرات با همتای آفریقایی خود دیدار کرد و در این دیدار وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی بر حمایت از برجام تاکید کرد.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان امروز چهارشنبه همچنین با رئیس جمهوری آفریقای جنوبی دیدار خواهد کرد.
آفریقای جنوبی دومین اقتصاد بزرگ قاره آفریقا است و پس از امضای برجام، گام های خوبی برای توسعه روابط با تهران برداشته است.
پس از سفر رئیس جمهوری وقت آفریقای جنوبی به تهران در سال 1395، دو کشور اقداماتی برای توسعه همکاری ها در بخش های حمل و نقل، ترابری، کشتیرانی، گردشگری و مناسبات بانکی صورت داده اند.
سیام*٩١٢١*3061*1449

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال