آخرین جزئیات انتقال دانشگاه آزاد تهران مرکزی به سوهانک

تهران - ایرنا -رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام خبر تحویل کامل مجتمع سوهانک به دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکزی، از انتقال دانشجویان 6 دانشکده این واحد از مهرماه سال جاری به این مجتمع خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر فرهاد رهبر ظهر امروز در حاشیه بازدید از مجتمع سوهانک و تحویل رسمی آن از کمیته امداد خمینی (ره) به دانشگاه آزاد اسلامی در جمع خبرنگاران، گفت: این مجتمع متعلق به کمیته امداد امام خمینی (ره) بود که از حدود 5 سال پیش مذاکراتی بین مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به عنوان رئیس وقت هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی و کمیته امداد آغاز شده بود که با توجه به قابلیت کاربری آموزشی، این مجتمع در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی قرار گیرد.
وی ادامه داد: این توافقات بنا به دلایلی مسکوت مانده بود تا اینکه در دور جدید مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی، از حدود دو ماه پیش به دستور دکتر ولایتی به منظور رفاه حال دانشجویان که یک مرکز آموزشی در شأن دانشگاه آزاد اسلامی داشته باشند تا بتوانند علاوه بر فضای آموزشی مناسب، فضای رفاهی نیز داشته باشند، مذاکرات برای خرید این مجتمع از سر گرفته شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: پس از توافقات نهایی، از دو هفته قبل کمیته امداد امام خمینی(ره) و دانشگاه آزاد اسلامی به طور همزمان برای تحویل و تحول و شناسایی اموال تا امروز در این مجتمع حضور داشتند که امروز به صورت رسمی حراست کمیته امداد، مجتمع را به طور کامل به حراست دانشگاه آزاد اسلامی تحویل داد.
وی با بیان اینکه حدود 30 هزار دانشجو در 6 دانشکده واحد تهران مرکزی مستقر بودند، گفت: این دانشجویان در 12 ساختمان که در سطح شهر تهران پراکنده بود، تحصیل می کردند که البته این 12 ساختمان در شأن محیط دانشگاهی نبود.
رهبر با بیان اینکه دانشکده هنر واحد تهران مرکزی به دلیل تجهیزات تخصصی مستقر در ساختمان فعلی این دانشکده، از مهرماه سال جاری به مجتمع سوهانک انتقال نخواهد یافت، گفت: دانشجویان سال دوم به بعد این دانشکده، امسال در دانشکده فعلی خود ادامه تحصیل خواهند داد و پس از استقرار تجهیزات مورد نیاز در مجتمع سوهانک، این دانشکده نیز منتقل خواهد شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به سوالی درخصوص رفت و آمد دانشجویان به این منطقه، گفت: مترو وسیله نقلیه مناسبی است که در نزدیکی مجتمع قرار دارد و دانشجویان می توانند از این وسیله نقلیه عمومی استفاده کنند. علاوه بر مترو، پارکینگ هایی نیز در جوار این مجتمع برای دانشجویانی که با وسیله نقلیه شخصی به دانشگاه رفت و آمد می کنند، در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه دانشجویان واحد تهران مرکزی از مهرماه سال جاری به این مجتمع منتقل می شوند، به دیگر مزایای این مجموعه جدید اشاره کرد وگفت: در این مجتمع فضای علمی و آموزشی برای اساتید در نظر گرفته خواهد شد و اعضای هیات علمی دارای اتاق کار می شوند.
رهبر با اشاره به برنامه های آموزشی این دانشگاه در سال تحصیلی جدید خاطرنشان کرد: آمایش رشته ها و قطب‌بندی های علمی در تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی آغاز و به طور ویژه در واحدهای استان تهران پیگیری شده و قرار است هر یک از واحدها به عنوان یک قطب علمی فعالیت تخصصی داشته باشند و ارتباط با سایر دانشگاه های بین‌المللی متناسب با این قطب‌بندی ها در دستور کار واحدهای دانشگاهی قرار گرفته است.
وی در ادامه تاکید کرد: موضوع قطب‌بندی علمی با هدف ارتقای سطح آموزش و پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی برنامه‌ریزی شده که معاونان آموزش و پژوهش گزارش کامل آن را ارائه خواهند کرد
علمی ** 1836 **1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال