ترامپ: تهدید هسته ای از جانب کره شمالی وجود ندارد

تهران – ایرنا – دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در صفحه توئیتر خود نوشت: دیگر تهدید هسته ای از جانب کره شمالی وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، ترامپ روز چهارشنبه افزود: تازه رسیده ام، سفر طولانی بود، اما اکنون همه می توانند احساس امنیت بیشتری نسبت به روزی که رئیس جمهور شدم، داشته باشند. ملاقات با کیم جونگ اون تجربه جالب و بسیار مثبتی بود. کره شمالی پتانسیل فوق العاده ای برای آینده دارد.
وی همچنین افزود: پیش از رئیس جمهور شدن من، مردم تصور می کردند که وارد جنگ با کره شمالی می شویم.اوباما گفت که کره شمالی بزرگترین و خطرناکترین مشکل ما است. دیگر اینطور نیست. امشب راحت بخوابید.
دربیانیه مشترکی که پس از نشست رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی در روز سه شنبه در سنگاپور امضا شد، اعلام شد که کره شمالی تعهد به اقدام برای غیر هسته ای کردن کامل شبه جزیره کره را می دهد.
با این وجود بسیاری از ناظران تحولات کره شمالی با اشاره به تهدیدات پیشین هسته ای کره شمالی و آمریکا علیه یکدیگر ، معتقدند کیم جونگ اون بسیار غیرقابل پیش بینی است و به همین دلیل متوقف کردن کامل برنامه توسعه تسلیحات هسته‌ای این کشور از سوی رهبر کره شمالی را بعید می دانند.
اروپام**3234**1590

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال