آمریکا،کانادا و مکزیک میزبان جام جهانی 2026 شدند

تهران - ایرنا - بر اساس اعلام شورای فیفا، پیشنهاد مشترک سه کشور آمریکا، کانادا و مکزیک برای میزبانی جام جهانی 2026 پذیرفته شد.

به گزارش ایرنا، تارنمای خبری یورو اسپورت روز چهارشنبه نوشت: پس از کشمکش فراوان برای تعیین میزبان جام جهانی 2026، سرانجام شورای فیفا در اجلاس امروز خود در مسکو برنده این رقابت حساس مابین مراکش و پیشنهاد مشترک سه کشور آمریکا، کانادا و مکزیک را اعلام کرد.
بر این اساس آمریکا با مشارکت کانادا و مکزیک میزبانی رقابت های جام جهانی 2026 را عهده دار شدند.
سه کشور آمریکا، کانادا و مکزیک در زمره نخستین کشورهایی بودند که از پیشنهاد 48 تیمی شدن رقابت های جام جهانی پشتیبانی کردند.
در جلسه شورای فیفا که امروز چهارشنبه در مسکو برگزار شد، از مجموع 210 عضو، تنها 203 کشور حق رای داشتند و پیشنهاد مشترک سه کشور آمریکا، کانادا و مکزیک توانست با کسب 134 رای مراکش را شکست داده و میزبانی این رویداد بزرگ را به دست آورد.
کالوس کوردرو رییس فدراسیون فوتبال آمریکا در این باره اظهار داشت: این اتفاق، رویدادی فوق العاده بود و برای فوتبال منطقه آمریکای شمالی بسیار حایز اهمیت است.
مطابق برنامه قرار است 60 بازی از 80 بازی جام جهانی 2026 شامل تمام دیدارهای مرحله یک چهارم به بعد در کشور آمریکا برگزار و 20 دیدار باقی مانده به طور مساوی مابین کانادا و مکزیک تقسیم شود. علاوه بر این، دیدار فینال نیز در ورزشگاه «مت لایف» خارج از شهر نیوبورک برگزار می شود.
ورزشی**3991**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال