جشنواره فیلم کوتاه با دغدغه حفظ استقلال

تهران- ایرنا - دبیر پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه نهال هدف از برگزاری این رویداد را حفظ استقلال و ارائه رویکردی دانشجویی در فیلم‌های کوتاه دانست.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ایرنا، متین احمدی در نشست خبری پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه نهال که با حضور معصومه آگاهی دبیر بین الملل، نگار خسروی مسئول روابط عمومی و متین پاک پرور دبیر اجرایی در معاونت فرهنگی دانشکده هنر برگزار شد، عنوان کرد: جشنواره نهال یکی از مهم ترین رویدادهای هنری در حوزه دانشجویی است که با رویکرد تعالی بخشی و تقویت جسارت در فیلم سازی برگزار می‌شود.
وی با بیان این که برای این دوره از جشنواره دو کارگاه برگزار شده است، تصریح کرد: نتیجه یکی از کارگاه‌ها با موضوع بداهه پردازی و با تدریس استاد آلمانی، تولید 12 فیلم کوتاه بود.
احمدی با اشاره به حضور 43 فیلم کوتاه در بخش رقابت ملی و هشت اثر در بخش خارج از مسابقه از 360 اثر دریافتی، تاکید کرد: 220 فیلم کوتاه به دبیرخانه بخش بین الملل جشنواره نهال ارسال شد. در نهایت 22 فیلم از 17 کشور به جشنواره راه یافتند. از این میان 19 اثر داستانی، سه فیلم کوتاه در حوزه انیمیشن، تجربی و مستند انتخاب شدند.
احمدی همچنین اعلام کرد: 16 اثر در بخش پوستر و 36 عکس به رقابت نهایی جشنواره نهال راه یافتند.
وی زمان برگزاری پانزدهمین دوره جشنواره بین المللی نهال را از 28 خرداد تا چهار تیر ماه اعلام و عنوان کرد: سازمان سینمایی اهدای جوایز این دوره جشنواره را برعهده خواهد داشت.
وی از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برای همکاری و اهمیت دادن به این رویداد دانشجویی تقدیر کرد.
احمدی در مورد آیین اختتامه که قرار است در ایوان شمس برگزار ‌شود، گفت: در این دوره از جشنواره از دو هنرمند تجلیل خواهد شد. تجلیل از ناصر تقوایی به صورت جداگانه برگزار شد و در آیین اختتامیه نیز از علی لقمانی استاد دانشگاه و فیلم بردار باسابقه قدردانی خواهد شد.
جشنواره فیلم کوتاه نهال جشنواره‌ای دانشجویی ویژه فیلم‌های کوتاه است که هرساله توسط دانشجویان رشته سینمای دانشگاه هنر تهران زیر نظر معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه هنر برگزار می‌شود. این جشنواره میزبان فیلم‌های کوتاه دانشجویان، از تمام رشته‌های دانشگاهی کشور است. از اهداف این جشنواره که از سال ۱۳۸۲ آغاز به کارکرده، ایجاد فضایی مناسب برای ارائه آثار کمتر دیده شده و توجه به دغدغه‌ها و سلیقه‌های گوناگون دانشجویان است.
فراهنگ ** 7561 ** 9053

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال