کلانتری:خارج از استانداردهای جهانی مصرف آب رفتار می کنیم

تهران- ایرنا-معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به کمبود آب و خشکسالی گفت: در این زمینه خارج از استانداردهای جهانی مصرف آب رفتار می کنیم.

عیسی کلانتری روز چهارشنبه و بعد از نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران در مورد تدابیر دولت برای مقابله با کمبود آب گفت: کمیسیون جدیدی به نام کمیسیون مقاومت به کم آبی در دولت تشکیل شده است که وظیفه آن دنبال کردن سیاست هایی برای سازگاری با کم آبی است.
وی در مورد جزئیات بیشتر این کمیسیون افزود: وزیر نیرو ریاست آن را برعهده دارد و می توانید از وی در این مورد سوال بپرسید.
رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست با اشاره به موضوع خشکسالی و معضل کمبود آب خاطرنشان کرد: ما خارج از استانداردهای جهانی رفتار می کنیم، طبق اصول بین المللی هیچ کشور بیش از 60 درصد آب های تجدیدپذیر خود را نباید مصرف کند.
وی افزود: اکنون بیش از 100 درصد از این آب ها را در کشور مصرف می کنیم که پیامدهای زیادی برای محیط زیست، جامعه و خشکسالی در پی دارد.
کلانتری تصریح کرد: باید تصمیمات سخت تری بگیریم و اگر بدانیم کشور کم آبی هستیم مشکل مان حل می شود.
وی در مورد وضعیت کم آبی و اظهارات اخیر رئیس رژیم صهیونیستی نیز اظهار نظر کرد: همه دنیا مطلع هستند که ما کشور کم آبی هستیم و در زمینه آب هر کاری بخواهیم نمی توانیم بکنیم، او هم هر کاری خواست برای خودش می تواند بکند.
معاون رئیس جمهوری افزود: ما نباید واقعیت ها را از مردم مان کتمان کنیم، کشور کم آبی هستیم و باید در مصرف آب صرفه جویی کنیم.
علمی**9157**1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال