سوریه توان موشکی خود را در مرز جولان اشغالی تقویت کرد

دمشق- ایرنا- واحد رسانه ای مرکزی جنگ در سوریه اعلام کرد که ارتش این کشور واحدهای دفاع هوایی و موشکی خود را در مرز جولان اشغالی در جنوب این کشور تقویت کرده است.

به گزارش روز چهارشنبه شبکه تلویزیونی 'الاخباریه'، ارتش سوریه نیروهایش را در جنوب این کشور تقویت کرده است و در منطقه حد فاصل جولان، سامانه های موشکی دفاعی جدید خود از نوع 'بانتسیر إس 1' را مستقر کرد.
جولان بر اساس قانون بین الملل یک سرزمین اشغال شده محسوب می شود و بر پایه قطعنامه شماره 242 سال 1967 'اسراییل ' باید از آن عقب نشینی کند.
در همین راستا فعالان شبکه های اجتماعی خاطرنشان کردند که هدف از این تقویت واحد موشکی ضد هوایی سوریه کسب آمادگی برای مقابله با حملات غیر منتظره 'اسراییل' است که امکان دارد مانع از پیشروی نیروهای ارتش سوریه برای آزادسازی جنوب این کشور از گروه های مسلح تروریستی شود.
گفتنی است ارتش سوریه پس از پایان یافتن نبردهای آزادسازی مناطق جنوبی دمشق با استفاده از مدرن ترین جنگ افزارها، تحرک نظامی گسترده ای را به سمت درعا و قنیطره آغاز کرده تا در صورت عدم پذیرش سازش، کار گروه های تروریست ها را در این مناطق یکسره کند.
شایان ذکر است ارتش سوریه ظرف چند روز گذشته نبرد آزادسازی 'بادیه السویداء' واقع در جنوبی ترین نقطه سوریه از چنگ گروه تروریستی داعش را آغاز کرد و طی آن ارتش توانست در چند محور پیشروی کند.
خاورم ** 1487 **8005 *1049

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال