بارش های رگباری تا آخر هفته در کشور ادامه دارد

تهران - ایرنا - مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: پیش بینی ها نشان می دهد بارش های رگباری تا آخر هفته ( جمعه ) در نقاط مختلف کشور ادامه دارد اما اوج بارش ها امروز ( چهارشنبه ) بعدازظهر خواهد بود.

مسعود حقیقت روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: سامانه بارشی که دیروز عصر و تا شب در نوار سواحل شمالی فعال بود بارش های خوبی به همراه داشت به طوری که فیروزکوه 23 میلیمتر، آبعلی 2، ورامین 1، شمیرانات 1، ایستگاه ژئوفیزیک 1، لواسان 3.1 دهم و چیتگر حدود 4 دهم میلمتر بارندگی داشته است.
وی اظهار داشت: امروز این سامانه در دامنه های مرکز و شرقی البرز، نوار شرقی خزر و شمال شرق کشور فعال است و رگبار ، گاهی باران و وزش باد را به همراه دارد ، در غرب کشور هم بارش های پراکنده ای را شاهد هستیم .
حقیقت ادامه داد: شدت بارش ها امروز در شرق استان تهران، شمال سمنان، دامنه های شرقی البرز، استان مازندران ، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی خواهد بود.
وی گفت: امروز در منطقه شمال شرق و شرق کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گرد و غبار را شاهد خواهیم بود.
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور افزود: فردا از شدت فعالیت این سامانه کم می شود و بیشتر در شمال غرب، غرب، سواحل خزر، دامنه های البرز و مناطقی از شرق کشور بارش پراکنده خواهیم داشت و این شرایط روز جمعه بیشتر در شمال غرب، غرب سواحل خزر و دامنه های البرز خواهد بود.
وی گفت: از فردا هم به تدریج شاهد گرم شدن هوا در نیمه شمالی کشور با روندی آرام و تدریجی خواهیم بود.

*** توصیه های هواشناسی
حقیقت تاکید کرد: به عشایری که در دامنه البرز فعالیت می کنند توصیه می کنیم مراقب برخورد صاعقه باشند و با توجه به روند افزایشی دما شالیکاران فعالیت های خود را با گرم شدن تدریجی هوا هماهنگ کنند و کشاورزان برای محلول پاشی دمای هوا را در نظر بگیرند.

*** وضعیت هوای تهران / گرمترین و سردترین نقاط کشور
حقیقت اظهار داشت: سرعت باد دیروز در استان تهران به حدود 40 تا 50 کیلومتر بر ساعت بود و برای امروز، فردا و پس فردا همچنان انتظار ناپایداری هایی را در تهران داریم.
وی افزود: بیشنه دمای دیروز تهران به 33 درجه رسید بود، امروز صبح کمینه دما 18 بود و بیشنه دمای امروز پایتخت هم به 33 می رسد.
مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: امروز صبح شهرکرد با 6 درجه و زرینه در استان کردستان با دمای 7 درجه خنک ترین و دیروز شهداد در استان کرمان 46 ، دلگان در استان زاهدان و بستک در استان هرمزگان 45 درجه گرمترین نقاط کشور بودند.
علمی 9014**1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال