هراس رژیم صهیونیستی از گاز هلیوم

رام الله-ایرنا-ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ورود گاز هلیوم را به داخل باریکه غزه محدود می کند.

به گزارش ایرنا، سرلشکر «کمیل ابورکن» هماهنگ کننده اقدامات رژیم صهیونیستی در کرانه باختری و باریکه غزه با اعلام این محدودیت گفت که این اقدام به دستور «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ این رژیم صورت گرفته است.
گاز هلیوم در امور پزشکی کاربرد دارد اما ابورکن با اشاره به استفاده فلسطینیان معترض از بالون های آتش زا (پر شده از گاز هلیوم) در جریان راهپیمایی های اخیر در مرز باریکه غزه و فلسطین اشغالی، جنبش حماس و دیگر گروه های فلسطینی را به استفاده از این گاز برای اهداف تروریستی متهم کرد.
ابورکن همچنین تهدید کرد که در صورتی که استفاده از این گاز در پرکردن بالون ها ادامه یابد، ورود آن به طور کامل به غزه قطع می شود.
استفاده از بادبادک ها و بالون های آتش زا یکی از روش های فلسطینیان معترض در تقابل با سرکوب راهپیمایی های بزرگ بازگشت از سوی نظامیان صهیونیست بوده است.
این بادبادک ها و بالون ها باعث آتش گرفتن زمین های کشاورزی صهیونیست ها در آن سوی مرز با غزه می شود.
از حدود سه ماه پیش فلسطینیان ساکن غزه یک رشته راهپیمایی را با عنوان بازگشت ترتیب داده اند. آنها خواهان پایان دادن به محاصره باریکه غزه و بازگشت فلسطینیان به سرزمین مادری شان هستند.
باریکه غزه از حدود یازده سال پیش در محاصره رژیم صهیونیستی است.
نظامیان صهیونیست تاکنون بیش از 120 فلسطینی را در جریان راهپیمایی های بازگشت به شهادت رسانده و صدها نفر دیگر را نیز زخمی کرده اند.
خاورم**387**2054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال