نطق های میان دستور نمایندگان مجلس شورای اسلامی

تهران - ایرنا – نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نطق های خود خواستار حل مشکلات معیشتی مردم، فعالیت جدی برای رفع عملکرد نامناسب برخی دستگاه ها و هوشیاری دیپلماسی کشور در فضای کنونی شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه در نطق میان دستور جلسه علنی امروز – سه شنبه – با اشاره به خروج آمریکا از برجام، گفت: امروز رییس جمهور آمریکا که فردی دلال مسلک و تاجر است با خروج از برجام به دنبال در منگنه قرار دادن ایران و وادار کردن ما به پذیرفتن محدودیت های بیشتر و تازه است.
وی افزود: به دولتمردان عرض می کنم بجای انتظار بازگشت شرکت های خارجی و نگرانی خروج آمریکا از برجام تا دیر نشده به توان داخلی اعتماد کنید.
نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه یکی از وظایف مهم نمایندگان در کنار قانونگذاری حق مطالبه گری به نمایندگی از مردم ودفاع از حقوق آنان در ابعاد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است، گفت: بهانه قرار دادن شرایط زمانی و مصلحت اندیشی نابجا به هیچ وجه برای پاسخگویی و رفع مشکلات مردم پذیرفتنی نیست.
وی ادامه داد: فلسفه حضور ما در این میان رفع مشکلات مردم و رسیدگی به آنها است بنابراین اگر قرار باشد هر روز به گرفتاری های مردم افزوده شود و همچنان تنگناهای اقتصادی و معیشتی گلوی ملت را بفشارد، بودن ما در مجلس و سایر پست های اجرایی تشریفاتی و نقض غرض است.
سعیدی همچنین درباره فروش خودرو هم گفت: چرا فروش خودروهای تحویل فوری و فروش اینترتی در چند ماه اخیر از سوی شرکت های خودروساز انجام نشده است و به صورت رانت و توزیع به عواملی که بازار سیاه دارند فروخته می شود
وی تاکید کرد: افزایش قیمت 20 درصدی پذیرفته نیست و پشت این افزایش قیمت ها چه کسانی هستند.

** عملکرد نامناسب دستگاه ها باعث رنجش مردم شده است
مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم هم در نطق خود خطاب به رییسان سه قوه گفت: این مردم پای انقلاب ایستاده اند ولی عملکرد نامناسب دستگاه ها باعث رنجش مردم شده است.
وی با بیان اینکه امروز ما نیاز به فعالیت جدی داریم، افزود: اگرچه بحث موسسات مالی که گفته می شود که 6 میلیون نفر یا چند میلیون خانوار درگیر آن هستند ولی باید عرض کنم که همه کشور و 80 میلیون جمعیت کشور درگیر بحث موسسات مالی هستند.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اینکه از بانک مرکزی 20 هزار میلیارد تومان خط اعتبار داده می شود از جیب مردم فقیری است که در ماه رمضان سفره افطارشان خالی بود.

** دیپلماسی کشور در فضای پر دشمن هوشیاری ویژه‌ای داشته باشد
همایون یوسفی نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس هم در نطق میان دستور خود با با بیان اینکه تحولات ایران بر تحولات خاورمیانه و جهان تاثیرگذار است، تاکید کرد: بنابراین هوشیاری مسئولان و مردم و انسجام داخلی تحت فرمایشات مقام معظم رهبری بیش از هر زمان دیگری ضروری است و در این جهان چند قطبی، سلطه‌گرا، متکثر و کمی منطعف پیچیدگی‌های زیادی را در فضای سیاسی جهان امروز ایجاد کرده است.
وی افزود: دستگاه دیپلماسی کشور باید به این نکته توجه داشته باشد که علاوه بر دشمنی کشورهای بلوک غرب، کشورهای همسایه و منطقه‌ای ایران هم به علت رقابت‌های منطقه‌ای به طور تاریخی خواهان ایرانی قدرتمند نیستند بنابراین دیپلماسی کشور باید در این فضای پر دشمن و دوران گذر سریع سیاسی جهان، هوشیاری ویژه‌ای داشته باشد.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز کشور ایران با مشکلات فراوانی رو به رو است که به جرأت می‌توان گفت یکی از اساسی‌ترین مشکلات کشور، اشتغال است، اشتغال با دستورالعمل و اعطای وام ایجاد نمی‌شود، رشد اقتصادی بالا و حذف قوانین زائد و بهبودی فضای کسب و کار و توجه به مصرف کالای ایرانی لازمه اشتغال‌زایی است.
سیام**9314**1553

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال