والیبالیست های دختر ایران از سد ماکائو گذشتند

تهران - ایرنا - تیم والیبال جوانان دختر ایران در سومین مسابقه خود در رقابت های قهرمانی آسیا با نتیجه سه بر صفر از سد ماکائو گذشت.

به گزارش ایرنا، در این مسابقه که امروز (سه شنبه) در شهر هانوی ویتنام برگزار شد، ایران در سه ست پیاپی و با امتیازات 25 بر 11، 25 بر 18 و 25 بر 12 ماکائو را شکست داد.
با این نتیجه ایران با 2 برد و 7 امتیاز، به عنوان تیم نخست گروه C راهی مرحله بعد شد.
با شیوه جدید برگزاری مسابقات در کنفدراسیون والیبال آسیا، تیم ها در مرحله مقدماتی بر اساس رتبه ای که در دوره قبلی به دست آورده اند در چهار گروه تقسیم می شوند. پس از برگزاری مسابقات مرحله مقدماتی، رتبه های اول تا شانزدهم این مرحله مشخص می شود و همه تیم ها به دور بعد راه می یابند. در مرحله یک هشتم نهایی نیز تیم ها به صورت ضربدری و بر اساس رتبه ای که در مرحله مقدماتی داشته اند، به مصاف هم خواهند رفت.
به این ترتیب ایران به عنوان تیم نخست گروه C، تیم نهم کل مرحله مقدماتی است و در مرحله بعدی باید با تیم هشتم این مرحله که تیم چهارم گروه B خواهد بود، روبرو شود.
مسابقه ایران با تیم چهارم گروه B که احتمالا هند خواهد بود، پس فردا (پنجشنبه) برگزار می شود.
ایران تاکنون چهار بار در مسابقات والیبال زنان زیر 19 سال آسیا شرکت کرده، ولی هیچ گاه در رتبه ای بهتر از هشتم قرار نگرفته است. جوانان ایران در دوره گذشته رقابت ها در رده نهم ایستادند.
رقابت های قهرمانی جوانان آسیا از یکشنبه 20 خرداد در هانوی ویتام آغاز شد و تا 27 خرداد ادامه دارد.
ورزشی ** 2024**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال