مولاوردی:

ورزش دختران از ضرورت های جامعه ما است

تهران - ایرنا - دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی گفت: با توجه به افزایش افسردگی، پایین آمدن سن آسیب دختران و برخی خودزنی ها در جامعه، ورزش دختران و توجه به ترویج نشاط و شادابی به عنوان یک نیاز در جامعه ضروری است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، شهیندخت مولاوردی روز سه ‌شنبه در جلسه ستاد تشکیلاتی گسترش و ارتقای فعالیت های تربیت بدنی و ورزش دانش آموزان دختر کشور با اولویت مدارس ابتدایی در محل وزارت آموزش و پرورش به اجرای طرح آموزش آموزگاران پایه برای توجه بیشتر به ورزش دختران اشاره کرد و گفت: این طرح که از سوی وزارت آموزش و پرورش برنامه ریزی شده است می تواند به موضوع آسیب ها کمک کند.
دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی کم تحرکی و فقرحرکتی دختران دانش آموز را معضل اجتماعی دانست که مقوله ورزش این قشر از جامعه به توجه ویژه همه مسئولان نیاز دارد.
مولاوردی درمورد ضرورت توجه بیشتر مسئولان به ورزش دختران با هدف کاهش کم تحرکی و فقرحرکتی آنان ، به شرایط یکی از دختران دوچرخه سوار اشاره کرد که پس از پیشرفت های قابل توجه در این رشته ورزشی اکنون به خاطر کم توجهی مسئولان مربوطه با مشکلات جدی روبرو است.
وی ادامه داد: این دختر ورزشکار برای مثال، حتی پیست جداگانه و سرویس بهداشتی ویژه بانوان در ورزشگاه آزادی ندارد چرا که همه امکانات ورزشگاه به صورت مشترک است و حل این مشکل باید مورد توجه قرار گیرد.
وی اظهار داشت: در سال های گذشته طرحی برای آموزش مهارت در یک تا دو رشته ورزشی برای دانش آموزان دوره ابتدایی و متوسطه مطرح شد اما ظاهراً پیگیری نشده است.
وی ابراز امیدواری کرد که به شرایطی برسیم که بیش از آنکه درس خوان و کتاب خوان تربیت کنیم زندگی کردن را به آنها آموزش دهیم.

** به ورزش دختران کم لطفی شده است
طاهره طاهریان، مشاور معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری نیز گفت: معتقدم که به ورزش دختران کم لطفی شده است.
فریبا محمدیان، معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان نیز گفت: تا تمام توان در بخش ساختاری و مدیریتی به کار گرفته نشود و دسترسی منابع دختران و پسران به صورت یکسان رقم نخورد بسیاری از سیاست های کلان محقق نخواهد شد.
وی اظهار داشت: در بحث اماکن ورزشی اگرچه مناسب سازی هم در حال انجام است اما باید بیشتر شود و خوشحالم که طرح آموزش آموزگاران پایه برای توجه به آموزش ورزش دختران به اجرا گذاشته شده است و به عنوان یک میانبر برای تامین معلم ورزش و طرحی هوشمندانه و عاقلانه است.
وی خاطرنشان کرد: هر نوع کمکی که نیاز باشد ما دریغ نخواهیم کرد و امیدوارم درس آموزش دختران شرایط بهتری پیدا کند و انتظار داریم دختران در ساعت ورزش با لباس ورزشی استاندارد وارد شوند.
جلسه ستاد تشکیلاتی گسترش و ارتقای فعالیت های تربیت بدنی و ورزش دانش آموزان دختر کشور با اولویت مدارس ابتدایی در محل وزارت آموزش و پرورش با حضور سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش ، شهیندخت مولاوردی، دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی و معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برگزار شد.
اجتمام ** ٧٢6٨ ** 1776

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال