با حضور ایران؛

نمایشگاه «حمل و نقل خزر» در باکو گشایش یافت

باکو - ایرنا - هفدهمین نمایشگاه بین المللی «حمل و نقل خزر» با حضور ایران و 15 کشور منطقه روز دوشنبه در باکو گشایش یافت.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، در این نمایشگاه 85 شرکت شامل شرکت 'پایا تدبیر پاکان' ایران توانمندی های خود در حوزه حمل و نقل ریلی، جاده ای، هوایی و دریایی را به نمایش گذاشتند.
وزیر راه، ارتباطات و فناوری پیشرفته جمهوری آذربایجان در مراسم گشایش این نمایشگاه، با اشاره به ضرورت مشارکت همه کشورها در طرح های حمل و نقل منطقه ای گفت: برای تکمیل شبکه های حمل و نقل، مانند تکمیل و توسعه زیر ساخت ها، ایجاد سامانه های لجستیکی چند منظوره و نیز تامین ایمنی حمل و نقل باید کارهای زیادی انجام شود.
وی نقش مهم دالان های بین المللی «شمال – جنوب» و «شرق – غرب» در حمل و نقل محموله ها و جابجایی مسافران را مورد اشاره قرار داد و افزود: اجرای طرح ریلی باکو – تفلیس – قارص برای منطقه اهمیت راهبردی دارد.
شرکت هایی از جمهوری اسلامی ایران، جمهوری آذربایجان، بلاروس، لیتوانی، روسیه، ترکمنستان، ترکیه، اوکراین، یونان و چند کشور دیگر تجهیزات و توانمندی های خود را در حوزه حمل و نقل محموله ها، تجهیزات ریلی، کشتی سازی و ترمیم کشتی ها را در این نمایشگاه به نمایش گذاشتند.
بخشی از این نمایشگاه بین المللی به حمل و نقل جاده ای مانند ساخت و ترمیم جاده ها و نیز به کارگیری فناوری های پیشرفته از جمله سیستم های هوشمند در این حوزه اختصاص یافته است.
فعالیت نمایشگاه بین المللی حمل و نقل خزر تا 23 خردادماه جاری ادامه خواهد داشت.
شبد**خاورم **337**1579**1379

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال