مربی تیم ملی بوکس:

مدال آوری در جاکارتا سخت تر از حد تصور است

تهران - ایرنا - مربی تیم ملی بوکس ایران با بیان اینکه مدال آوری در بازیهای آسیایی 2018 سخت تر از حد تصور است، گفت: با تمامی این تفاسیر نیم نگاهی به موفقیت داریم.

«علی مظاهری» مربی تیم ملی بوکس و پرافتخارترین بوکسور تاریخ ایران که سه مدال طلا، نقره و برنز بازی های آسیایی و حضور در 2 دوره المپیک را در کارنامه دارد در گفت وگو با ایرنا، اظهار داشت: بوکسورهای حاضر در اردو، تمرینات خود را با جدیت دنبال می کنند تا در تورنمنت مغولستان عملکرد خوبی داشته باشند.
وی در مورد اختصاص تنها سه سهمیه از سوی ارگان های ورزش کشور به تیم ملی بوکس برای حضور در بازی های آسیایی 2018، توضیح داد: به هرحال عملکرد بوکس در چند سال گذشته خوب نبود و همین امر سبب شد تا سهمیه اندکی به این تیم داده شود.
مظاهری با بیان اینکه این تصمیم را می توان توفیقی اجباری برای بوکس دانست، گفت: باید سرمایه گذاری و توجه روی بوکسورهای اوزان سبک را از جایی شروع می کردیم که اکنون این مساله عملی شد.
قهرمان سابق آسیا در پاسخ به این سوال که آیا تیم ایران نمی توانست سهمیه بیشتری در جاکارتا داشته باشد؟ پاسخ داد: دست کادر فنی برای انتخاب نفرات چندان باز نیست و باید واقع بین باشیم.
وی گفت: چنانچه پنج بوکسور اعزام کنیم و تنها یک برنز بگیریم، بازهم انتقادات شدید آغاز می شود و فکر می کنم در شرایط فعلی، اعزام سه نفر مناسب است.
مظاهری عنوان کرد: امیدوارم بوکسورها در تورنمنت مغولستان نتیجه خوبی کسب کرده و روحیه خود را افزایش دهند.
وی با تاکید بر دشواری های حضور در بازی های آسیایی، گفت: در این رویداد، حریف آسان وجود ندارد و برای رسیدن به سکو باید از سد بوکسورهای ازبکستان، قزاقستان، چین، تایلند، مغولستان و ... گذشت که کار بسیار دشواری است.
مربی تیم ملی با بیان اینکه باید توقعات از تیم ایران واقع بینانه باشد، توضیح داد: نا امید نیستیم و نیم نگاهی به مدال آوری از سوی بوکسورهای جوان خود داریم. با این حال بازی های آسیایی می تواند در نهایت میدانی برای کسب تجربه و رسیدن به سهمیه المپیک باشد.
وی در پایان با اشاره به اینکه شرایط مالی فدراسیون و همچنین ورزشکاران این رشته مناسب نیست، گفت: امیدوارم همین نفرات در بازی های آسیایی به موفقیت برسند تا با دریافت جوایز، بتوانند به شرایط زندگی خود سروسامان بدهند.
«امید احمدی‌صفا» در 49 کیلوگرم، «سجاد کاظم‌زاده» در 69 و «شاهین موسوی» در 75 کیلوگرم، بوکسورهای ایران در بازی های آسیایی 2018 خواهند بود.
ورزشی**3783**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال