سوئد 200 هزار یورو به زلزله زدگان کرمانشاه کمک کرد

کرمانشاه - ایرنا - سفیر سوئد در تهران با بیان اینکه این کشور پس از زلزله 21 آبان ماه 96 کرمانشاه، 200 هزار یورو به زلزله زدگان این استان کمک کرد، گفت: هم اکنون در حال بررسی برای ارائه کمک های درمانی و بهداشتی به آسیب دیدگان ناشی از این حادثه هستیم.

'هلنا سونگلند'( Helena sangeland ) روز دوشنبه پس از دیدار با استاندار کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: امروز برای بازدید از مناطق زلزله زده کرمانشاه وارد این استان شدیم تا از نزدیک در جریان وضعیت زلزله زدگان قرار گیریم.
وی اضافه کرد : سوئد 2 هفته پس از وقوع زلزله کمک های نقدی خود را برای زلزله زدگان کرمانشاه ارسال کرد.
سفیر سوئد در تهران با اشاره به استقبال استاندار کرمانشاه از کمک های این کشور در زمینه بیمارستان سازی و کمک های درمانی تاکید کرد: سوئد تجهیزات و امکانات خوبی در زمینه بهداشتی و دارویی دارد که اگر نیاز باشد در این زمینه به زلزله زدگان کمک خواهیم کرد.
'لارس نوردرم' ( Lars nordrum ) سفیر نروژ در تهران نیز پس از دیدار با استاندار کرمانشاه در گفت و گو با ایرنا افزود : نیازهای زلزله زدگان را بررسی و به مقامات کشورمان منتقل خواهیم کرد تا در صورت نیاز کمک های خود به مردم زلزله زده کرمانشاه را ارائه دهیم.
هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه نیز در دیدار با این سفرا گفت: در صورتی که سوئد و نوروژ در خصوص مسائل بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله زده قصد کمک داشته باشند از آن ها استقبال خواهیم کرد.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان 96 در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت زد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.
7445/8066

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال