قوچان نژاد: برای جلوگیری از سکته در والیبال جوانگرایی کنیم

تهران - ایرنا - کارشناس والیبال ایران گفت: باید در تیم ملی جوانگرایی کنیم وگرنه شاهد یک سکته در والیبال کشور خواهیم بود.

به گزارش ایرنا، تیم ملی والیبال ایران در پایان هفته سوم لیگ ملت های والیبال با سه برد و 9 امتیاز در رده یازدهم جدول رده بندی قرار گرفت.
در هفته سوم این رقابت ها، ایران در یک بازی یک طرفه چین را شکست داد، مقابل برزیل با حضور بازیکنان جوان نمایش خوبی داشت و در بازی با روسیه هم عملکرد قابل قبولی ارائه کرد.
جبار قوچان نژاد از مربیان با سابقه تیم های لیگ برتری والیبال ایران روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا درباره عملکرد تیم ملی در این رقابت ها گفت: کادر فنی تیم ملی چون چیزی برای از دست دادن نداشت، در بازی با برزیل به جوان ها فرصت داد. همین موضوع باعث شد هم بازیکنان اصلی خوب استراحت کنند و هم اینکه آنالیز تیم برزیل به هم بریزد. برزیلی ها در این بازی اسیر انگیزه و جنگندگی جوان های ایران شده بودند.
وی افزود: بازیکنان اصلی پس از یک روز استراحت و ریکاوری، در بازی با روسیه سرحال تر بازی کردند و فقط در امتیازات پایانی هر ست اسیر حرفه ای گری و پختگی روس ها شدند.
قوچان نژاد گفت: تیم ملی ایران هنوز در زمینه سرویس و دریافت دچار مشکل است. بیشتر تیم های خوب دنیا به زدن سرویس های پرشی با قدرت و سرعت بالا روی آورده اند اما بازیکنان ایران که آماده دریافت چنین سرویس هایی نیستند، دچار مشکل می شوند و توپ به خوبی در اختیار پاسور که طراح حملات تیم است قرار نمی گیرد.
وی ادامه داد: از سوی دیگر بیشتر بازیکنان تیم ما سرویس های موجی ساده می زنند که دریافت آنها برای تیم های حریف سخت نیست و می توانند به خوبی برنامه های هجومی خود را اجرا کنند. والیبال ایران اگر به دنبال کسب افتخارات جهانی است باید این دو مشکل خود را حل کند.
سرمربی پیشین تیم های شهرداری زاهدان و میزان خراسان درباره حضور بازیکنان جوان در ترکیب تیم ملی گفت: میدان دادن به جوان ها تاوان دارد. هنوز راه درازی در پیش داریم و این نسل جدید باید در کنار با تجربه ها میدان ببیند تا آماده حضور در بازی های بزرگ شود.
وی افزود: اگر الان جوانگرایی نکنیم، ممکن است والیبال دچار یک سکته شود که گذر از آن بسیار دشوار است.
قوچان نژاد در پاسخ به این سوال که آیا والیبال ایران در مسیر پیشرفت قرار دارد یا سیر نزولی طی می کند؟ گفت: تقریبا درجا می زنیم. باید از نظر روانی و انگیزشی روی بازیکنان کار شود. اگر اهمیت این موضوع بیشتر از تکنیک، تاکتیک و بدنسازی نباشد، کمتر از آن هم نیست.
وی ادامه داد: اقتدار مدیریتی کادر فنی هم نباید فراموش شود. بازیکنان باید بدانند که در هر شرایطی باید برنامه های کادر فنی را اجرا کنند، حتی اگر سرمربی تاکتیک اشتباهی داشته باشد.
ورزشی ** 2024**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال