کارشناس مسائل غرب آسیا:

رژیم صهیونیستی درسرقت آب کشورها تبحر دارد

تهران - ایرنا – کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: رژیم صهیونیستی در استفاده از آب های تحت الارضی و آب های دریا از فناوری قابل توجهی برخوردار نیست اما در سرقت آب کشورهای عربی تبحر دارد.

حسن هانی زاده در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره اظهارات بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در خصوص کمک آبی این رژیم به ایران گفت: نخست وزیر اسرائیل اخیرا در یک نمایش مضحک که مورد تمسخر رسانه های داخلی این رژیم هم قرار گرفت، ادعا کرد که می تواند در زمینه مشکل کم آبی به ملت ایران کمک کند.
وی این رفتار را یک نمایش مضحک توصیف کرد و افزود: هر از گاهی نخست وزیر اسرائیل در برابر دوربین های فیلم برداری ظاهر می شود و موضوعاتی را علیه ایران مطرح می کند که این اقدامات باعث شده اعتبار خود را حتی در داخل رژیم صهیونیستی از دست بدهد.
این کارشناس مسائل غرب آسیا یادآور شد: نتانیاهو ثابت کرد که حتی شومن خوبی هم نیست و نمی تواند با استفاده از این نوع ادبیات خودش رادر سطح منطقه و جهان مطرح کند.
هانی زاده با بیان اینکه نخست وزیر اسرائیل از هر فضا و وسیله ای برای جریان سازی علیه ایران استفاده می کند، گفت: در حال حاضر رژیم صهیونیستی با مشکل آب مواجه است.
وی خاطرنشان کرد: این رژیم آب سوریه را که از جولان سرازیر می شود به اراضی اشغالی منتقل کرده و از دریاچه طبریا که متعلق به سوریه است استفاده می کند که این اقدام سرقت آب منطقه است.
کارشناس مسائل خاورمیانه به سفر دوره ای نتانیاهو به اروپا اشاره کرد و گفت: نخست وزیر رژیم صهیونیستی تلاش کرد تا سه کشور آلمان، انگلیس و فرانسه را وادار به خروج از برجام کند که در این اقدام با شکست مواجه شد.
هانی زاده ادامه داد: رژیمی که 250 کلاهک هسته ای در اختیار دارد نمی تواند از فعالیت هسته ای صلح آمیز ایران انتقاد کند.
وی با بیان اینکه همین نتانیاهو تیم های ترور خود را برای دانشمندان هسته ای اعزام کرد، یادآور شد: این نمایش های مضحک نمی تواند ملت ها را فریب دهد.

** رفراندوم در فلسطین یک راه حل معقول و دمکراتیک است
این کارشناس مسائل منطقه درباره سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص حل منطقی مسئله فلسطین با استفاده رفراندوم گفت: این یک راه حل بسیار معقول و دمکراتیک است.
وی خاطرنشان کرد: از آن جایی که کشورهای غربی معتقد به رفراندوم هستند، باید این اقدام زیر نظر سازمان ملل و با شرکت ملت فلسطین عملیاتی شود.
هانی زاده یادآور شد: تجربه ثابت کرده که هرگاه مسئله رفراندوم وهمه پرسی به نفع جریان های خاص، کشورها و رژیم های خاصی باشد، طبیعتا این کار انجام می شود اما اگر به ضرر رژیم صهیونیستی باشد قطعا کشورهای اروپایی مخالفت می کنند.
وی تاکید کرد: در حال حاضر راهبری رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره برگزاری رفرواندوم در اراضی اشغالی یک راه حل معقول، منطقی، انسانی و متناسب با ادبیات غرب است که مدعی دمکراسی هستند.
کارشناسی مسائل غرب آسیا گفت: اگر این همه پرسی برگزار شود قطعا تکلیف منطقه و اراضی اشغالی بعد از هفتاد سال مشخص خواهد شد و منازعات، مناقشات و بحران های منطقه به پایان خواهد رسید اما به نظر نمی رسد که کشورهای غربی مخصوصا آمریکا مایل باشند که بحران خاورمیانه به پایان برسد.
به گزارش ایرنا، رهبر معظم انقلاب در دیدار اساتید و اعضای هیات‌های علمی دانشگاهها گفتند: همیشه گفته ایم برای تعیین نوع حکومت در کشور تاریخی فلسطین باید براساس شیوه ای که همه جهان قبول دارد به افکار عمومی مراجعه کرد و از همه فلسطینیان واقعی اعم از مسلمان و یهودی و مسیحی که حداقل 80 سال در این سرزمین بوده اند چه در داخل و چه در خارج از سرزمینهای اشغالی نظرخواهی و همه پرسی شود.
سیام**9314**1553

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال