در مراسم جایزه تونی اوارد؛

تحقیر ترامپ توسط هنرمندآمریکایی مورد استقبال قرار گرفت

تهران- ایرنا- «رابرت دِنیرو» کارگردان، بازیگر و تهیه کننده مشهور آمریکایی در مراسم «جایزه تونی» (Tony Award) در نیویورک طی سخنانی تحقیر آمیز ترامپ را مورد خطاب قرار داد که با تحسین حاضران مواجه شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از تارنمای تلویزیون Page Six آمریکا که اخبار مربوط به افراد مشهور و به اصطلاح سلبریتی ها را پوشش می دهد، دنیرو در مراسم «جایزهٔ آنتوانت پِری برای درخشش در هنر نمایش» که بیشتر به جایزهٔ تونی شناخته می شود؛ وقتی که برای معرفی یک اجرای موسیقی روی صحنه رفته بود، به طور مستقیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا را مورد خطاب سخنان عتاب آمیز خود قرار داد.
وی فریاد کشید « ترامپِ لعنتی» که این سخنان باعث شد جمعیت حاضر بایستند و به گرمی وی را تشویق کنند.
دِنیرو که در ماه می سال 2015 به عنوان بزرگترین بازیگر تاریخ سینما برگزیده شد، از منتقدان صریح ترامپ است و این اولین بار نیست که وی تنفر خود را از ترامپ نشان می داد. بر اساس گزارش تارنمای هیل ارگان کنگره آمریکا، دِنیرو اوایل سال جاری میلادی نیز ترامپ را «احمقِ لعنتی» توصیف کرده بود.
وی همچنین در مراسم یاد شده از ترامپ به دلیل حمله به رسانه ها بشدت انتقاد کرد. این کارگران و بازیگر آمریکایی یکبار هم گفت که ترامپ آشکارا نژادپرست است.
مراسم اعطای جوایز هنری به شکل فزاینده ای به فضایی برای انتقاد از ترامپ و دولت وی بدل شده است.
«مریل استریپ» بازیگر زن مشهور آمریکایی که تاکنون سه بار موفق به دریافت جایزه اسکار شده است، طی سخنرانی مشهور خود در مراسم جایزه گلدن گلوب سال 2017 (1396) ترامپ را هدف انتقاد قرار داد و از او به دلیل مسخره کردن یک خبرنگار معلول در کمپین انتخاباتی اش در سال 2016 (1395) انتقاد کرد.
ترامپ در یک گردهمایی انتخاباتی، حرکات «سرژ کوالسکی» خبرنگار نیویورک تایمز را تقلید کرده بود که از یک بیماری نادر ارثی که فرد را دچار ضعف عضلانی و محدودیت‌های حرکتی می کند، رنج می برد.
اروپام**9158**1485

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال