191 هزار ایثارگر در دوره آموزش خانواده شرکت کردند

تهران - ایرنا - مدیر کل مددکاری و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: بنیاد شهید در سال گذشته به 191 هزار و 918 نفر از خانواده های شهدا، ایثارگران و جانبازان آموزش خانواده ارائه کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن هنرمند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: با توجه به اینکه یکی از مهمترین استراتژی ها و مداخلات اساسی در زمینه حفظ و توسعه سلامت روان، آموزش و آگاهی بخشی است، به همین منظور بنیاد شهید دوره های آموزشی در حوزه خانواده در این زمینه ها را برای ایثارگران و خانواده های آنها برگزار کرد.
وی اظهار داشت: همچنین از سال 1392 تا 1395 خانواده های شهدا و ایثارگران از 741 هزار و 306 مورد آموزش در حوزه خانواده بهره مند شده اند. این آموزش ها در حوزه سلامت روان، مبارزه با آسیب های مختلف و آگاهی بخشی و افزایش مهارت های زندگی است تا آنها با مشکلات کمتری رو به رو شوند.
وی ادامه داد: بر همین اساس بنیاد شهید همه ساله خود را موظف به برنامه ریزی و اجرای دوره های آموزشی متناسب با نیازهای عمومی و اختصاصی جامعه هدف دانسته و تاکنون دوره های آموزشی ویژه خانواده های شاهد و ایثارگر را به عنوان یکی از ضرورت های اصلی و اساسی در اولویت برنامه های حوزه مددکاری و مشاوره قرار داده است.
هنرمند اضافه کرد: این برنامه های آموزشی پس از تعیین و اولویت بندی نیازهای آموزشی خانواده ها در سراسر کشور به صورت کلاسی، کارگاهی، اردویی و با بکارگیری مدرسان مجرب و متخصص برگزار می شود.
وی تصریح کرد: همچنین با توجه به نقش و تاثیر آموزش خانواده، بخشی از این برنامه در قالب نشریه خط زندگی به صورت غیرحضوری با تهیه، تولید، انتشار مقالات آموزشی و توزیع در جامعه هدف سراسر کشور اجرا می شود که به همین منظور سال گذشته (1396) حدود 40 هزار نفر از آموزش های این نشریه هم استفاده کردند.
مدیرکل مددکاری و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: بنیاد شهید همچنین آموزش های لازم در حوزه مددکاری فردی و گروهی و مشاوره های فردی و گروهی را در برنامه کاری خود دارد به طوری که سال گذشته در مجموع 293 هزار و 941 نفر از خانواده بزرگ ایثارگران از این خدمات مشاوره ای بهره مند شدند.
بنیاد شهید و امور ایثارگران در مجموع به حدود سه میلیون نفر از خانواده های شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان در سراسر کشور خدمات مختلفی ارائه می دهد.
اجتمام * 7268 *1569

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال