21 درصد مردم در ورزش های همگانی شرکت می کنند

قزوین-ایرنا-رییس فدراسیون ورزش های همگانی با بیان اینکه 21 درصد مردم کشور در برنامه های این فدراسیون شرکت دارند،گفت: براساس برنامه ریزی ها تلاش داریم این آمار را تا سال 1404 به 50 درصد افزایش دهیم.

به گزارش ایرنا، علی مجدآرا یکشنبه شب در حاشیه مجمع سالانه هیات ورزش های همگانی استان قزوین به خبرنگار ایرنا گفت: براساس بررسی های انجام شده استقبال مردم از ورزش های همگانی روز به روز در پارک ها، جاده های سلامت و میدان های ورزشی بیشتر می شود.
وی افزود: تیمی متشکل از دانشگاهیان و کارشناسان ورزشی در حال رصد دقیق جامعه برای دستیابی به راهکارهای عملی جهت تقویت ورزش های همگانی در کشور تشکیل شده است تا به نقطه مطلوب در این زمینه دست یابیم.
مجدآرا یادآور شد: تقویت و توسعه ورزش های همگانی در سطح جامعه موجب ایجاد آرامش و دوری از فشارها در بین شهروندان شده و شادابی و نشاط را برای آنان به ارمغان می آورد.
رییس فدراسیون ورزش های همگانی اضافه کرد: قزوین طی 10 سال گذشته با حضور دبیرکل و مسئولان تپیسا (فدراسیون جهانی ورزش های همگانی) به عنوان پایتخت پیاده روی جهان در نظر گرفته شده و به تازگی نیز با ثبت رکورد حضور 100 هزار نفری خانواده ها در همایش بزرگ پیاده روی توانست به خوبی از این عنوان دفاع کند.
وی ادامه داد: به دلیل اشکالاتی که در دوربین ها و دستگاه های شمارش افراد وجود داشت نتوانستیم این رویداد بزرگ ورزشی را در کتاب گینس ثبت کنیم اما امیدواریم در سال های آینده به هدف مورد نظر برای ثبت این رکورد جهانی دست یابیم.
مجدآرا در پایان تخصیص 27 صدم درصد از مالیات ارزش افزوده به توسعه ورزش همگانی را گام خوبی برای تقویت ورزش در آحاد جامعه دانست و افزود: امیدواریم با اختصاص چنین بودجه هایی احداث جاده های سلامت و پارک های بانوان در شهرستان ها را شاهد باشیم که این اقدام بستر لازم را برای پرداختن شهروندان به ورزش فراهم می کند.
6101*3013

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال