ایتالیا اجازه ورود مهاجران به این کشور را نداد

تهران – ایرنا – ماتئو سالوینی وزیر کشور ایتالیا یکشنبه شب اجازه پهلو گرفتن به یک کشتی حامل بیش از 600 مهاجر که در آب های لیبی نجات یافته بودند را در سواحل این کشور نداد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سالوینی طی نامه ای به مقام های مالت گفته است، در صورتی که اجازه ندهند تا کشتی حامل 627 مهاجری که سازمان «اس او اس مدیترانه» آن ها را نجات داده در بندر والتا پایتخت مالت پهلو بگیرد، وی ناچار است بندرهای ایتالیا را به بندد.
بر اساس این گزارش، وزیر کشور ایتالیا در این نامه به مقام های مالت گفته است : «بندر والتا امن تر است» و این به این معنا است که کشتی حامل مهاجران باید در این بندر پهلو بگیرند.
از سوی دیگر سخنگوی دولت مالت گفت: هنوز هیچ گونه تماسی از سوی سالوینی با مقام های بندر والتا صورت نگرفته است.
وی اضافه کرد: اما مالت طرف هماهنگ کننده و ذی ربط در عملیات نجات نیست و عملیات نجات در منطقه جستجو و نجات لیبی با نظارت مرکز نجات و هماهنگی رم انجام شده و این به این معنا است که مالت به لحاظ قانونی متعهد به پذیرش مهاجران نیست.
هر سال هزاران مهاجر غیر قانونی در مسیر مهاجرت به اروپا جان خود را در دریای مدیترانه از دست می دهند. اغلب این مهاجران از کشورهای خاورمیانه و آفریقا راهی اروپا می شوند. خشکسالی، گرسنگی، جنگ و نا امنی از مهم ترین عوامل مهاجرت مردم آفریقا به اروپا است.
تا کنون هزاران مهاجر توسط گروه های نجات و گارد ساحلی ایتالیا در آب های لیبی نجات و به ایتالیا منتقل شده اند.
شبک**9365**3404

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال