اهتزاز پرچم کاراته ایران بر فراز قله جهانی

تهران - ایرنا - تیم ملی کاراته ایران در مجموع دو بخش زنان و مردان با کسب 12 مدال رنگارنگ (3 مدال طلا، 2 نقره و 7 برنز) به عنوان قهرمانی لیگ جهانی ترکیه دست یافت.

به گزارش ایرنا؛ پنجمین دوره لیگ جهانی کاراته در سال 2018 که از روز جمعه با حضور 607 کاراته کا از 63 کشور در شهر «استانبول» ترکیه آغاز شده بود، عصر امروز (یکشنبه) با قهرمانی کاراته کاهای ایران به اتمام رسید.
تیم ایران در دو بخش کاتا و کومیته زنان و مردان در این رقابت ها، شرکت کرد و در نهایت با کسب 3 مدال طلا، 2 نقره و 7 برنز بالاتر از سایر تیم ها بر سکوی نخست تکیه زد.
ژاپن با 2 مدال طلا، 3 نقره و 5 برنز به عنوان نایب قهرمانی رسید و ترکیه با 2 طلا، 3 نقره و یک برنز در مکان سوم ایستاد.
تیم های ایتالیا، تایوان، اوکراین، سوئیس، مراکش، فنلاند و اتریش در رتبه های چهارم تا دهم قرار گرفتند.
در پیکارهای نوبت عصر امروز (یکشنبه)، پنج کاراته کای ایران در دیدار نهایی اوزان مختلف برای رسیدن به کسب مدال طلا به مصاف حریفان رفتند که «مهدی زاده»، «خدابخشی» و «اباذری» طلایی شدند و «کریمی» و عسگری» به مدال نقره رسیدند.
«امیر مهدی زاده» در دیدار نهایی وزن منهای 60 کیلوگرم با حساب سه بر یک «ارای سمدان» ترکیه ای را شکست داد و در ادامه روند ایده آل خود به مدال طلا رسید.
«سید علی کریمی» جوان 18 ساله ایران در فینال وزن 67 کیلوگرم با حساب یک بر صفر مغلوب «گومیتو هیروا» از ژاپن شد و به مدال نقره اکتفا کرد.
«بهمن عسگری» کاراته کای با تجربه کشورمان در مبارزه نهایی وزن منهای 75 کیلوگرم به مصاف «استانیسلاو هورونا» از اوکراین رفت. در وقت قانونی این مبارزه امتیازی رد و بدل نشد و در نهایت نماینده اوکراین با رای داوران برنده اعلام شد تا عسگری نیز نقره ای شود.
«مهدی خدابخشی» که در این مسابقات، عملکرد درخشانی را از خود برجای گذاشت در فینال وزن منهای 84 کیلوگرم برابر «برت یاکوپ» مقدونیه ای به پیروزی 7 بر 3 رسید و دومین مدال طلای ایران را به نام خود ثبت کرد.
«صالح اباذری» آخرین فینالیست ایران بود و در مبارزه وزن به اضافه 84 کیلوگرم با «ترون دارنل» هلندی روبرو شد که این بازی در وقت قانونی با تساوی 5 بر 5 همراه شد و در نهایت اباذری با رای داوران به برتری دست یافت و مدال طلا را بر گردن آویخت.
در رقابت های رده بندی نیز که ظهر امروز برگزار شد، «طراوت خاکسار»، «امیررضا میرزایی»، «ذبیح اله پورشیب»، «سامان حیدری» و کاتای تیمی مردان اراک، کاتای تیمی بانوان ایران و اصفهان به هفت مدال برنز رسیدند.
ورزشی**3783**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال